Prosty sposób, by odróżnić pyszne i soczyste pomarańcze od suchych i pełnych pestek. Dzięki temu zawsze kupisz idealne owoce

Prosty sposób, by odróżnić pyszne i soczyste pomarańcze od suchych i pełnych pestek. Dzięki temu zawsze kupisz idealne owoce Źródło: pixabay.com/Peggychoucair

Pomarańcze w okresie jesienno-zimowym zyskują na popularności. Wiele osób uważa, że to jeden z podstawowych elementów, jaki musi się znaleźć na świątecznym stole. Często bywa jednak tak, że zamiast jędrnych owoców przynosimy do domu suche czy pełne pestek.

Pomarańcze, które są soczyste i jędrne, można z łatwością odróżnić od tych kwaśnych, suchych i z masą pestek. Wystarczy spędzić chwilę dłużej przy stoisku z tymi owocami, by uważnie im się przyjrzeć. Nie warto wierzyć jedynie opiniom sprzedawcy, trik pozwoli na samodzielne określenie jakości cytrusów.

Idealne pomarańcze powinny posiadać widoczny "pępek"

Popularne owoce przemawiają do kupujących przez skórkę. Zazwyczaj nabywając pomarańcze w warzywniaku czy markecie zwracamy uwagę na to, czy nie ma skaz ani pleśni. Powinniśmy przeanalizować również coś innego. Chodzi o pępek - nie tylko ludzie go posiadają, pomarańcze również.

Bezpestkowe i wyjątkowo soczyste owoce na jednym z końców mają tak zwany pępek. To pozostałości po drugiej, nierozwiniętej pomarańczy. Wystarczy przypatrzeć się, czy w owocach znajduje się dziura czy wklęśnięcie, w której widać zalążek bliźniaczej pomarańczy. Najbardziej pożądaną odmianą jest Washington Navel, co po angielsku znaczy właśnie pępek.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy kupnie pomarańczy?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oczywiście na idealny owoc składa się kilka szczegółów. Pępek nie do końca da gwarancję, że kupujemy najlepsze pomarańcze w okolicy. Skórka powinna być ładna, w intensywnym kolorze. Nie może być szorstka i z dużymi "porami". Musi być gładka i bez widocznych skaz. Pleśń, przebarwienia, odgniecenia czy różne plamy dyskwalifikują taki owoc.

Dzisiaj grzeje: 1. Po twarzy kobiety przemieszczała narośl. W środku było ŻYWE STWORZENIE [ZDJĘCIA]
2.
Sytuacja wygląda tragicznie. TVN przekazał ostrzeżenia dla połowy kraju, od apogeum dzielą nas godziny

Wyżej wymienione skazy mogą wskazywać na to, że owoc już zaczyna się psuć. Nie można kupować również zzieleniałych pomarańczy - częściowo lub w całości - mając nadzieję, że w domu dojrzeją. To ogromny błąd. Oderwane od gałęzi i pozbawione słońca nie będą miały skąd czerpać składników odżywczych i ich stan wcale się nie polepszy. Do tego dobry owoc powinien być ciężki czyli soczysty. Pofałdowana skórka wskazuje jednoznacznie, że miąższ jest suchy jak wióry.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Kalczyńska pokazała swój piętrowy dom. Widok luksusowych wnętrz powala, gwiazda "DDTVN" pławi się w bogactwie
  2. Porwali 12-latkę i gwałcili ponad 43 tysiące razy. Ale nie to jest w tym wszystkim najgorsze
  3. Chłopak był martwy przez 20 min, twierdzi, że rozmawiał z Jezusem. Widział też Boga i mówi, jak wyglądają
  4. Chomik gigant istnieje i żyje na Śląsku. Niewiarygodny wygląd, zagrożonego zwierzątka
  5. Ile można dorobić do emerytury od 1 grudnia 2019? Trzeba znać kwoty, inaczej STRACISZ pieniądze

Źródło: Haps

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News