Polskie służby ogłosiły alarm! Żołnierze w akcji

Polskie służby ogłosiły alarm! Żołnierze w akcji

Tragiczna sytuacja w jednym z polskich regionów. Służby ponownie ogłosiły alarm. Żołnierze i strażacy wkraczają do akcji by ratować ludzi i domy.

Pogoda w ostatnim czasie nas nie rozpieszczała. Ciągłe i ulewne deszcze doprowadziły do tego stanu, że w niektórych akwenach wodnych bezpieczny poziom tafli wody przekroczył normy, a służby zostały zmuszone do ogłoszenia stanu alarmowego i zaangażowania do działań polskie wojsko. Jeśli sytuacja się nie poprawi, a woda nie opadnie to mieszkających w okolicy ludzi czekają podtopienia oraz cofki, które są bardzo niebezpieczne. Taka sytuacja jest w województwie Warmińsko-Mazurskim. Bardzo wysoki poziom wody notuje się jeziorze Drużno, niedaleko Elbląga. Z udziałem wojska udrożniono zator, który utworzył się na dopływającej do jeziora rzece Balewce. Była ona w tym miejscu zapchana przez konary połamanych drzew, jednak szybko tworzą się kolejne zatory.

Służby są gotowe

Wały w okolicach jeziora są bardzo mocno nasiąknięte wodą i niedługo mogą pęknąć zalewając całą okolicę. Sytuacja jest naprawdę zła. Służby są gotowe i postawione w stan alarmowy, aby natychmiast wkroczyć do akcji. Okoliczni mieszkańcy są przerażeni wizją utraty dobytków, które w każdej chwili może zalać fala wody. Fot. Google Maps/ Jezioro Drużno Źródło: rmf24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News