Piwna rewolucja w Polsce nabiera tempa. Coraz więcej osób, zwłaszcza młodych, odchodzi od koncernowych piw na rzecz tych zdecydowanie droższych, ale i lepszych jakościowo.

Zamiast Żubra, Lecha, Żywca czy Harnasia fani piwnej rewolucji wybierają piwa kraftowe lub regionalne. Choć cena bywa (zależnie od stylu) nawet kilka razy wyższa niż w przypadku „koncerniaków”, walory smakowe przeważają.

O ile wśród piw kraftowych rywalizacja jest zacięta (najczęściej na półkach można zobaczyć Pinte), to wśród browarów regionalnych zdecydowanym liderem jest Kormoran. To właśnie piwo tej marki znalazło się na 13. miejscu w rankingu „20 najlepszych piw 2016 roku” popularnego portalu ratebeer.com.

Konkretniej chodzi tutaj o imperialnego portera bałtyckiego Imperium Prunum. Piwo od początku przygotowywane było jako „luksusowe”. Widać to już zresztą po samym opakowaniu, zalakowanym kapslu oraz cenie – ponad 20 złotych za butelkę.

– Jest nam bardzo miło, że znaleźliśmy się w takim gronie. Zrobimy wszystko, aby jak najlepiej promować polskie piwowarstwo.

W związku z tym, chcemy Wam powiedzieć, że… druga warka Imperium Prunum już sobie leżakuje :)komentuje browar Kormoran.

oto-imperium-prunum-www

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

źródło: ratebeer

...

Zobacz również