Profesor Selim Chazbijewicz, polski publicysta i nauczyciel akademicki podchodzenia tatarskiego, opublikował na jednym z portali społecznościowych poruszający wpis, w którym oświadcza, iż znowu wstydzi się za to, że wyznaje islam.

Jak przekonuje w swoim wpisie prof. Chazbijewicz, terroryści islamscy, którzy dokonali zamachu to zwyrodnialcy i bandyci a ich działalność jest sprzeczna z „prawdziwym islamem”.

fot. facebook
fot. facebook

Wpis profesora wzbudził poruszenie wśród internautów, którzy przyłączając się do złożonych przez niego kondolencji apelowali do niego, by nie czuł się odpowiedzialny za ataki terrorystyczne organizowane przez muzułmanów z terrorystycznej organizacji ISIS.

Profesor Selim Chazbijewicz to polski polski politolog, pisarz, publicysta i nauczyciel akademicki narodowości tatarskiej, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Był współzałożycielem oraz w latach 1999–2007 prezesem rady centralnej Związku Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej, a do 2003 imamem gminy muzułmańskiej w Gdańsku. W latach 1998–2008 pełnił funkcję współprzewodniczącego Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów. W 2011 kandydował z ramienia Prawa i Sprawiedliwości do Senatu, w 2015 do Sejmu, a w wyborach samorządowych w 2010 i 2014 do sejmiku warmińsko-mazurskiego.

Chazbijewicz znany jest również ze swojego negatywnego stosunku do kwestii przyjmowania imigrantów z Bliskiego Wschodu. W jednym z wywiadów z ubiegłego roku stwierdził, że „Kraje Unii Europejskiej zamiast przyjmować imigrantów w Europie, którzy już zagrażają choćby naszemu bezpieczeństwu, powinny zorganizować obozy dla azylantów na terenie krajów Bliskiego Wschodu, północnej Afryki, Azji„. Według profesora imigranci są również powodem powolnego rozpadu Unii Europejskiej na naszych oczach.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: selim chazbijewicz na fb / gazeta polska / wpolityce