Polski producent rajstop znów mocno szokuje. "Czy nie miałam prawa się urodzić?"

Polski producent rajstop znów mocno szokuje. "Czy nie miałam prawa się urodzić?"

Kontrowersyjne hasło, jeszcze bardziej kontrowersyjna postać. Firma Adrian - polski producent rajstop - zaiste postanowiła zrobić sobie reklamę przez wzbudzanie najsilniejszych emocji. Oby nie odbiło się to negatywnie na zyskach firmy.

Z billboardów patrzy na nas dziewczyna ubrana w hinduski strój. Obok niej widnieje napis: "Jestem najmniejszą kobietą świata. Czy nie miałam prawa się urodzić"? Okazuje się, że to nie lalka, a Jyoti Amge, pochodząca z Indii kobieta, która w wieku 18 lat została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa ze wzrostem 62,8cm i masą 6kg.

Firma nie zatrudnia agencji marketingowych i PR-owych. Wszystkie kampanie reklamowe realizuje we własnym zakresie. Zajmuje się tym sama dyrektor firmy, Małgorzata Pomorska.

 - Wpadłam na ten pomysł i krok po kroku próbowałam skontaktować się z tą kobietą. Gdy zaproponowałam jej udział w kampanii, najpierw pomyślała, że to żart. Dopiero potem uznała, że jesteśmy wiarygodni i zgodziła się na udział - opowiada Pomorska.

Jak sama mówi - hasło nie ma być manifestem politycznym, ale jednak pewną odpowiedzią na to, co obecnie dzieje się w Polsce wokół tematów aborcji i badań prenatalnych.

 - Ta piękna, inteligentna i pozytywna dziewczyna jest przykładem na to, że warto przemyśleć decyzję, zanim się ją podejmie. Przecież po wykonaniu badań prenatalnych jej rodzice mogli zdecydować o dokonaniu aborcji - wyjaśnia Małgorzata Pomorska i dodaje, że treść hasła została uzgodniona z Jyoti Amge.

Każdemu, kto chciałby oskarżyć firmę Adrian o polityczną agitację z prawej strony, przypominamy, że to nie pierwsza kontrowersyjna kampania reklamowa. W zeszłym roku na billboardach producenta rajstop hasło "Adrian kocha wszystkie kobiety" reklamowała Anna Grodzka - pierwsza w Polsce transseksualna posłanka.

Źródło: wp.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News