Wczoraj Prezydent RP, Bronisław Komorowski, podpisał ustawę o in vitro, a już dziś jest na to odpowiedź polskiego Kościoła. Konferencja Episkopatu Polski oświadcza, że in vitro nie może być stosowane przez katolików.

Kościół w Polsce już niejednokrotnie dawał świadectwo temu, że nie popiera ustawy o metodzie zapładniania in vitro. Jednym z ostatnich działań, które miały pomóc zablokować niedopuszczalne według Kościoła prawo, była modlitwa o odrzucenie ustawy.

Praktyki duchownych i wiernych, którzy przeciwni są in vitro spełzły jednak na niczym. Ostatecznie Prezydent podpisał ustawę i tylko jeden przepis podał do rozpatrzenia przez Trybunał Konstytucyjny.

„W trosce o najbardziej bezbronne istnienia ludzkie oraz w duchu odpowiedzialności przed Bogiem za sumienia powierzonych nam wiernych mamy obowiązek jeszcze raz przypomnieć, że – podobnie jak w przypadku aborcji – katolicy nie mogą stosować in vitro” – te słowa możemy przeczytać w odpowiedzi Episkopatu na przyjęcie ustawy.

W tym samym komunikacie KEP nawołuje do stosowania innych metod leczenia niepłodności małżeństwa, które borykają się z tym problemem. Zastrzega jednak, że sposoby te powinny być zgodne z wiarą, moralnością i nauką Kościoła.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

Zobacz również