Polskę rozerwała żałoba. Nie żyje słynna polityk, była LEGENDĄ

Polskę rozerwała żałoba. Nie żyje słynna polityk, była LEGENDĄ Źródło:

Chociaż w polityce nie ma miejsca na sentymenty, to wydarzenie zasmuciło każdego. Zmarła słynna polityk, która zawsze miała na celu dojście do prawdy, Żałoba objęła całą Polskę. Jej śmierć opłakuje rodzina, liczni przyjaciele, a także cały świat polskiej polityki.

Nie żyje Ligia Urniaż-Grabowska, była senator, działaczka opozycji demokratycznej w okresie PRL, a także lekarka. Zmarła w wieku 80 lat. O jej śmierci poinformował operator i reżyser Arkadiusz Gołębiewski. Ligia Urniaż-Grabowska działała w NSZZ "Solidarność" w latach 80. W stanie wojennym była internowana. Później współpracowała z Prymasowskim Komitetem Pomocy Osobom Pozbawionym Wolności i ich Rodzinom.

Legendarna polityk

Od 1997 roku zasiadała w Senacie IV kadencji z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność (AWS). Później, w 2001 roku nieskutecznie ubiegała się o reelekcję na to stanowisko. Opiekowała się matką Grzegorza Przemyka, Barbarą Sadowską, po tym, jak bestialsko zamordowano jej syna. Uparcie dążyła do tego, by odkryć prawdę o tym brutalnym morderstwie. Była także obserwatorką toruńskiego procesu zabójców ks. Jerzego Popiełuszki. Urodziła się w 25 września 1937 roku. Ukończyła warszawską Akademię Medyczną i jako lekarz pracowała m.in. w Nowym Dworze Mazowieckim i Legionowie. Tam współtworzyła lokalne zakładowe struktury NSZZ "Solidarność" w 1980 roku. - Była osobą wyjątkową, całkowicie zaangażowaną w pracę społeczną. Zawsze gotowa do niesienia pomocy potrzebującym. Jej poświęcenie i upór mobilizował innych. Walczyła, jak lew o prawdę o śmierci Grzesia Przemyka - powiedział o niej Gołębiewski.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News