Eksperci z Instytutu Asan uważają, że państwa, które zatrudniają pracowników z Korei Północnej, mogą naruszać nałożone na to państwo sankcje ONZ. Raport powstał z uwagi na coraz większe zaangażowanie koreańskich pracowników z Północy w budowę stadionów na mundial w Katarze w 2022 roku.

Okazało się też, że Polska, jako jedyny kraj w Unii Europejskiej wydawał pozwolenia na pracę północnokoreańskim robotnikom.

W 2012 roku w Polsce, jako jedynym kraju w UE, legalnie pracowało 509 północnych Koreańczyków, rok wcześniej około połowy mniej. Najwięcej Koreańczyków pracuje przy budowie katarskich stadionów na zbliżający się mundial w 2022 roku.

Analitycy Instytutu wskazują, że system wysyłania pracowników za granicę odgrywa bardzo ważną rolę w omijaniu przez Kim Dzong Una sankcji nałożonych na jego kraj.  Szacunki mówią o ponad 60 tysiącach Koreańczyków pracujących poza granicami Korei Północnej.

Zarobione pieniądze przejmują władze w Pjongjangu.

źródło: money.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.