Polska ZAGROŻONA! ISIS zaplanowało zamach w...

Polska ZAGROŻONA! ISIS zaplanowało zamach w...

Musimy mieć się na baczności! Radosne i rodzinne święta Bożego Narodzenia są łakomym kąskiem dla bojowników Państwa Islamskiego. Nigdy Polska nie była zagrożona jak teraz. 

Coraz więcej miast w Europie Zachodniej stawia bariery, które mają nas ochronić przez atakami islamskich fanatyków religijnych. W Australii natomiast policja zamknęła obywatela Somalii. Miał się przyznać, że planował zamach podczas w pierwszym dniu 2018 roku. Na portalu Wirtualna Polska swoje zdanie odnośnie ryzyka zamachów na terenie naszego państwa wyraził Vincent V. Severski. -  Oczywiście, gdyby nie takie zdarzenia jak udział Polaków w wojnie z Państwem Islamskim na Bliskim Wschodzie, antyislamskie hasła na Marszu Niepodległości czy ostatni atak na Ośrodek Kultury Muzułmańskiej w Warszawie, to prawdopodobieństwo byłoby mniejsze- powiedział dziennikarzom były agent wywiadu, a obecnie pisarz. ZOBACZ TAKŻE: Czarna wizja znanego jasnowidza dla Polski Severski uważa, że lekceważenie działań ekstremistów i łączenie zamachów wyłącznie z krajami Europy zachodniej jest złudne. Potencjalni zamachowcy są stale obecni w internecie, widząc co dzieje się w Polsce. Jako mieszkańcy dużych metropolii mają stałą "styczność z wrogiem" co wpływa na ich olbrzymią wiedzę.

Polska nie jest już bezpieczna

Dotychczas panowała opinia, że Polska jest mało atrakcyjnym medialnie krajem. Ewentualny zamach nie byłby w takim wypadku "chlubą" dla organizujących go ekstremistów. Severski widzi to tak: Pamiętajmy, że cel drugorzędny zawsze może stać się celem pierwszorzędnym. Wszystko zależy od okoliczności i nagle może się okazać, że "warto" przeprowadzić atak też u nas [...] Wystarczy wsiąść w ciężarówkę i przejechać się Nowym Światem w Warszawie. Tam nie ma żadnych słupków, żadnych zabezpieczeń. ZOBACZ TAKŻE:ABW udaremniła zamach w Polsce! Służby zatrzymały 17... Jako przykład działań powodujących zwiększenie bezpieczeństwa podaje Sztokholm. Gdyby nie postawiono tam barierek to zamachowiec z Uzbekistanu zabiłby znacznie więcej niż 5 osób.

Miasta mają już koncepcje na bariery

Po ostatnich zamachach, w których użyto głównie ciężarówek wiele miasta zareagowało postawieniem barier. Mają one pomóc minimalizować ewentualne zagrożenia. Specjaliści już odnaleźli w internecie wiele gróźb. Bariery są zarówno stalowe, jak i metalowe. Dodatkowo, żeby nie szpeciły one świątecznych dekoracji nawiązują swoją formą do otoczenia. Wiadomo, że służby nie będą się chwalić udaremnieniem zamachów, żeby nie siać paniki wśród społeczeństwa. Jednak statystyki wyraźnie informują o coraz skuteczniejszemu zapobieganiu zagrożeniom. Oby było tak cały czas. Źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News