Musimy mieć się na baczności! Radosne i rodzinne święta Bożego Narodzenia są łakomym kąskiem dla bojowników Państwa Islamskiego. Nigdy Polska nie była zagrożona jak teraz. 

Coraz więcej miast w Europie Zachodniej stawia bariery, które mają nas ochronić przez atakami islamskich fanatyków religijnych. W Australii natomiast policja zamknęła obywatela Somalii. Miał się przyznać, że planował zamach podczas w pierwszym dniu 2018 roku.

Na portalu Wirtualna Polska swoje zdanie odnośnie ryzyka zamachów na terenie naszego państwa wyraził Vincent V. Severski.

 Oczywiście, gdyby nie takie zdarzenia jak udział Polaków w wojnie z Państwem Islamskim na Bliskim Wschodzie, antyislamskie hasła na Marszu Niepodległości czy ostatni atak na Ośrodek Kultury Muzułmańskiej w Warszawie, to prawdopodobieństwo byłoby mniejsze- powiedział dziennikarzom były agent wywiadu, a obecnie pisarz.

ZOBACZ TAKŻE: Czarna wizja znanego jasnowidza dla Polski

Severski uważa, że lekceważenie działań ekstremistów i łączenie zamachów wyłącznie z krajami Europy zachodniej jest złudne. Potencjalni zamachowcy są stale obecni w internecie, widząc co dzieje się w Polsce. Jako mieszkańcy dużych metropolii mają stałą „styczność z wrogiem” co wpływa na ich olbrzymią wiedzę.

Polska nie jest już bezpieczna

Dotychczas panowała opinia, że Polska jest mało atrakcyjnym medialnie krajem. Ewentualny zamach nie byłby w takim wypadku „chlubą” dla organizujących go ekstremistów.

Severski widzi to tak: Pamiętajmy, że cel drugorzędny zawsze może stać się celem pierwszorzędnym. Wszystko zależy od okoliczności i nagle może się okazać, że „warto” przeprowadzić atak też u nas […] Wystarczy wsiąść w ciężarówkę i przejechać się Nowym Światem w Warszawie. Tam nie ma żadnych słupków, żadnych zabezpieczeń.

ZOBACZ TAKŻE:ABW udaremniła zamach w Polsce! Służby zatrzymały 17…

Jako przykład działań powodujących zwiększenie bezpieczeństwa podaje Sztokholm. Gdyby nie postawiono tam barierek to zamachowiec z Uzbekistanu zabiłby znacznie więcej niż 5 osób.

Miasta mają już koncepcje na bariery

Po ostatnich zamachach, w których użyto głównie ciężarówek wiele miasta zareagowało postawieniem barier. Mają one pomóc minimalizować ewentualne zagrożenia. Specjaliści już odnaleźli w internecie wiele gróźb. Bariery są zarówno stalowe, jak i metalowe. Dodatkowo, żeby nie szpeciły one świątecznych dekoracji nawiązują swoją formą do otoczenia.

Wiadomo, że służby nie będą się chwalić udaremnieniem zamachów, żeby nie siać paniki wśród społeczeństwa. Jednak statystyki wyraźnie informują o coraz skuteczniejszemu zapobieganiu zagrożeniom. Oby było tak cały czas.

Najbardziej przerażające fakty o ISIS [ZOBACZ!]

20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła

Źródło: wp.pl

...

Zobacz również