Mikołaj swoje imieniny obchodzi 6 grudnia. To właśnie wtedy w wielu regionach Polski dzieci obdarzane są prezentami od Świętego Mikołaja. Tylko… którego? Polska prawica wypowiedziała wojnę komercyjnemu świętemu i chce go zniszczyć. 

Święty Mikołaj, do którego odnosi się historia, był biskupem chętnie pomagającym biednym i potrzebującym. Dzisiejszy Mikołaj pojawiający się w kulturze masowej rozdaje prezenty, ma długą brodę i został stworzony na potrzeby odpowiedniej reklamy Coca Coli, co bardzo nie podoba się polskiej prawicy.

ZOBACZ TAKŻE: To będą NAJDROŻSZE święta w waszym życiu! Z cenami dzieje się coś STRASZNEGO

„Czerwony pajac”

6 grudnia internet przepełniły wpisy oburzonych internautów, którzy wzywali do bojkotu. Polska prawica twierdzi, że Mikołaj eksponowany w mediach i reklamach to „ateistyczny błazen” albo „lewacki czerwony pajac”.

ZOBACZ TAKŻE: Św. Mikołaj morduje młodych ludzi! Atak na niedzielną imprezę

Ale to nie wszystko. Polska prawica chce zniszczyć Świętego Mikołaja i nawołuje do przypominania dzieciom, kim był św. Mikołaj z Miry. Ten prawdziwy, nie ten „kolorowy krasnal”, czy „podstarzały krasnal z Finlandii”. Podobna akcja ma zostać przeprowadzona w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Możemy się spodziewać zalewu grafik wyjaśniających, że prawdziwy święty Mikołaj to ten ze starożytności, który jest świętym kościołów katolickiego i prawosławnego.

screenshot facebook.com/grzegorzkramer

źródło: facebook.com

15 najstraszniejszych zdjęć ze świętym Mikołajem [ZOBACZ!]


NAJGORSZE świąteczne zdjęcia rodzinne wszech czasów

...

Zobacz również