Papież Franciszek po raz kolejny zaszokował polską prawicę, która po każdej jego wypowiedzi coraz bardziej nie wie, co ma myśleć. Teraz środowiska te definitywnie skreśliły biskupa Rzymu z listy autorytetów. Prawicowcy są zdania, że „tym razem przegiął”. 

Argentyński papież ponownie stanął w obronie migrantów i polityki otwartych granic, która w Europie gromadzi rzesze przeciwników. Franciszek w przygotowanym z okazji 51. Światowego Dnia Pokoju orędziu zaapelował o otwartą postawę wobec potrzebujących. Jego hasło brzmiało: „Migranci i uchodźcy: mężczyźni i kobiety w poszukiwaniu pokoju”.

ZOBACZ TAKŻE: Katolicy mogą dostać zawału. Papież Franciszek chce znieść…

– W duchu miłosierdzia bierzemy w ramiona wszystkich, którzy uciekają od wojen i głodu lub są zmuszeni opuścić swoją ziemię z powodu dyskryminacji, prześladowań, ubóstwa i degradacji środowiska – stwierdził papież.

Ostre słowa

Franciszek odniósł się także do tych, którzy do napływu uchodźców podchodzą sceptycznie lub wręcz wrogo. Stanowczo skrytykował ich poglądy i jasno określił, do czego mogą one prowadzić. To nie spodoba się polskiej prawicy, która pomimo tego, że jej wizerunek kreowany jest często przez pryzmat Marszu Niepodległości, w większości nie jest rasistowska. Zdaniem adresatów tych słów papież „tym razem przesadził”.

– Ci, którzy podsycają strach przed migrantami, być może w celach politycznych, zamiast budować pokój, sieją przemoc, dyskryminację rasową oraz ksenofobię, które są źródłem wielkiego niepokoju dla tych wszystkich, którym leży na sercu ochrona każdego człowieka – powiedział Franciszek.

ZOBACZ TAKŻE: Papież Franciszek zapowiedział APOKALIPSĘ. Tak będzie wyglądać

Prośba o tolerancję

Papież dodał do swojego wystąpienia również prośbę o tolerancję wobec bliskowschodnich przybyszów. Zaapelował do państw, do których zmierzają, o otwarcie granic, ale także ułatwienie im rozpoczęcia nowego życia. Ojciec święty zwrócił się też do Organizacji Narodów Zjednoczonych o podjęcie specjalnych kroków ws. usankcjonowania na nowo migracji i uchodźstwa.

– Jedno będzie dotyczyło bezpiecznych, uporządkowanych i uregulowanych migracji, drugie – uchodźców – dodał.

Gdzie pracował młody Bergoglio? Szokujące! 10 nieznanych faktów o papieżu Franciszku

10 dowodów na istnienie UFO

...

Zobacz również