Polska marka odzieżowa zdobyła Europę Środkową i Wschodnią, teraz podbija Wielką Brytanię. "Chcemy być najwięksi na świecie"

Polska marka odzieżowa zdobyła Europę Środkową i Wschodnią, teraz podbija Wielką Brytanię. "Chcemy być najwięksi na świecie" Źródło:

Branżowa odzieżowa od lat zdominowana jest przez wielkie sieciówki. Sklepy spółek Intidex (Pull&Bear, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home, Massimo Dutti) oraz H&M znajdziemy w galeriach handlowych i pasażach na całym świecie. Jest jednak ktoś, kto chciałby przerwać tę hegemonię.

Co więcej, chodzi tu o Polaków. Gdańska firma LPP już teraz jest rozpoznawalna w Europie Środkowej i Wschodniej. Jeśli nawet "LPP" nic Wam nie mówi, to z pewnością znacie marki takie jak Reserved, Mohito, Cropp czy House.

Zwłaszcza marka Reserved rozwija się wyjątkowo prężnie. Od jej powstania w 1988 roku, sieć ewoluowała i obecnie funkcjonuje w 18 krajach.

Reserved planuje otworzyć w Londynie ogromny outlet (2 7900 metrów kwadratowych). Warto zaznaczyć też jego lokalizację, gdyż będzie to słynna Oxford Street.

- Chcemy stać się największą marką odzieżową świata. [...] To polska odpowiedź na Intidex, właściciela Zary. - komentuje przedstawicielka Reserved

źródło: The Guardian

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News