Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i zasłużonych polskich zawodników MMA, Michał M. został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze. Oprócz niego, w ramach tej samej akcji zatrzymanych zostało również 20 innych osób z całego kraju. 

Jak poinformował portal „Głos Szczeciński” były mistrz federacji KSW został zatrzymany i jeszcze w środę zostanie doprowadzony do prokuratury.

Centralne Biuro Śledcze potwierdza zatrzymanie Michała M. ale nie podaje szczegółów, ani powodów zatrzymania sportowca. Wiadomo jednak, że oprócz niego zatrzymano 20 innych osób z całego kraju w ramach tej samej akcji. Śledztwo i akcja ma dotyczyć kilku województw na terenie kraju.

W odpowiedzi na pytania mediów, obóz sportowy zatrzymanego wydał specjalne oświadczenie, w którym opisuje m.in. przebieg zatrzymania zawodnika KSW.

W dniu wczorajszym o godzinie 6.00 rano doszło do zatrzymania Michała Materli przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego w Poznaniu. Został on zatrzymany w swoim mieszkaniu, w którym mieszkał ze swoją żoną oraz dwójką małoletnich dzieci. Funkcjonariusze dokonali zatrzymania z użyciem materiałów wybuchowych oraz granatów hukowych. Sam sposób zatrzymania Michała Materli przez funkcjonariuszy budzi daleko idące wątpliwości, zarówno, co do adekwatności użytych środków jak i samych podstaw zatrzymania Michała Materli. Warto zauważyć, że do zatrzymań w ostatnich latach, w o wiele poważniejszych sprawach, nie były używane tak drastyczne środki. W szczególności kontrowersje budzi fakt, że w wyniku rozpoznania operacyjnego powinno wynikać, że w mieszkaniu znajdują się małoletnie dzieci, które zostały poddane wielkiemu stresowi.

W związku z powyższym, na sposób zatrzymania zostanie złożone zażalenie. Michałowi Materli postawiono zarzuty, które są dla niego kompletnie niezrozumiałe jak i również dla ustanowionego przez niego obrońcy. Ponadto, nie przedstawiono dowodów, z których mogłaby wynikać wina oraz zasadność postawionych zarzutów. W obecnej chwili czekamy na stanowisko prokuratury odnośnie do ewentualnych środków zapobiegawczych i dalszych kroków w sprawie. Jako obrońca Michała Materli został ustanowiony szczeciński adwokat Jakub Łysakowski.

Przypominamy o zasadzie domniemania niewinności i prosimy wszystkich o powstrzymanie się od przedwczesnego osądu Michała Materli.

O dalszych rozstrzygnięciach będziemy informować w miarę możliwości, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów.

Norbert Sawicki
Brat Michała Materli

Zatrzymany zawodnik jest Międzynarodowym Mistrzem federacji KSW w kategorii średniej (84 kg) 2012 oraz mistrzem turniejowym KSW z 2006 roku. Mistrzem Polski w brazylijskim jiu-jitsu z 2006 roku oraz Mistrzem Polski ADCC z 2007 roku.

bh

...

Zobacz również