Polska buduje wieże obserwacyjne na granicy z Rosją

Polska buduje wieże obserwacyjne na granicy z Rosją Źródło:

Jak podała warmińsko-mazurska Straż Graniczna, na 200 kilometrowym odcinku granicy Polski z Rosją powstają wyposażone w sprzęt do całodobowej obserwacji wieże obserwacyjne dla polskiej Straży Granicznej.

Z informacji podanych przez rzeczniczkę warmińsko-mazurskiej Straży Granicznej wynika, że docelowo na 200 kilometrowym odcinku powstanie 6 wież obserwacyjnych, które będą służyć do nadzoru nad odcinkami granicy państwowej. Łączny kosztu budowy wież obserwacyjnych to 14 mln złotych, z czego 75% tej kwoty to unijne dofinansowanie.

Wieże nie będą w żaden sposób zamaskowane głównie dlatego, że wysokością dorównywać będą 15. piętrowym budynkom (50m). Pełne oddanie wież obserwacyjnych na granicy z Rosją do użytku odbędzie się w okolicach czerwca po zakończeniu obioru i testów wyposażenia zainstalowanego na wieżach.

Każdego roku przez granicę polsko-rosyjską przechodzi ok. 6 mln Polaków i Rosjan; tylko w weekendy poprzedzające święta takie jak Wielkanoc czy Boże Narodzenie przez polsko-rosyjskie przejścia graniczne przechodzi od 50 do 60 tys. obywateli obydwu państw.

źródło: interia.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News