Nagrania z polskich miast przerażają. Ogromne zniszczenia po potężnych burzach, straty są niewyobrażane

Nagrania z polskich miast przerażają. Ogromne zniszczenia po potężnych burzach, straty są niewyobrażane Źródło: screen Polsat News

Polska walczy ze skutkami ulewnych deszczy i burz, które od kilku dni nawiedzają nasz kraj. Straty i zniszczenia wywołane gwałtownymi zjawiskami pogodowymi są ogromne, nagrania z podtopionych miast wywołują ciarki.

Polska zmaga się ze skutkami gwałtownych ulew i burz, które o kilku dni przetaczają się nad krajem. Wiele terenów zostało podtopionych, straty wywołane przez silny żywioł są ogromne. Nagrania z polskich miast są porażające, służby ratunkowe mają pełne ręce roboty.

Polska walczy z podtopieniami po ulewnych opadach

Od kilku dni nad Polską występują silne ulewy i burze, a gwałtowne opady wywołały w wielu rejonach ogromne szkody. Z skutkami powodzi zmaga się m.in. województwo małopolskie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dzisiaj popołudniu następne alerty pogodowe dla kolejnych województw w kraju, a Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła do polaków smsy z pilnym ostrzeżeniem.

Jak przekazało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, do godz. 16 ze względu na burze, strażacy interweniowali w całym kraju 1189 razy, a prądu pozbawionych zostało około 1500 odbiorców. Najwięcej interwencji odnotowano w województwach podkarpackim i łódzkim, natomiast awarie w dostawie prądu występują w województwie śląskim i podlaskim.

Polska liczy straty w dziesiątkach milionów złotych

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Straty wywołane przez liczne podtopienia i burze są ogromne. W małej małopolskiej gminie Łapanów koszty zniszczeń mogą wynieść kilkanaście milionów złotych.

- Nawet 17 milionów złotych mogą wynosić straty w samej infrastrukturze gminnej wyrządzone w małopolskim Łapanowie po tym, jak centrum miejscowości zalała woda z wezbranej Stradomki. [...]  zniszczone są: drogi, szkoła i boiska wielofunkcyjne w Grabiu, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, trzy przepompownie ścieków i przepompownia wody, przedszkole, dom kultury i biblioteka - przekazał Andrzej Śliwa, wójt gminy.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne wiadomości obiegły media, szef partii przeżywa osobisty dramat. Nie żyje jego ojciec

2. 1400+ nie dla każdego? Trzeba się spieszyć

Ulewy dały się również we znaku mieszkańcom Mazowsza. W wybranych powiatach województwa mazowieckiego ogłoszono najwyższy stopień zagrożenia meteorologicznego. W Siedlcach już zalany został m.in. podziemny parking jednego z centrów handlowych. Polsat news opublikował porażające nagrania z podtopionych terenów, sytuacja jest bardzo poważna.


Screen Polsat News

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wybierasz się na grzyby? Musisz niezwykle uważać, możesz słono zapłacić, nawet do 500 zł
  2. Tak wyglądało wesele Anny i Roberta Lewandowskich. Tych zdjęć nie widział jeszcze nikt (FOTO)
  3. Pies codziennie czekał przy skrzynce na listy. W końcu zauważył listonosza, reakcja rozkłada na łopatki
  4. Grażyna Torbicka zdradziła gorzki sekret udanego związku. Dla wielu rada okaże się totalnym zaskoczeniem
  5. Magda Narożna ma zdjęcia, które podnoszą ciśnienie milionom Polaków. Nie każdy odważyłby się tak pozować
  6. Prezydent podjął decyzję, Polacy mogą dostać nawet 4200 zł. Trzeba się spieszyć, jest warunek

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News