W całej Polsce stopień alarmowy ALFA. Jest specjalny komunikat służb

W całej Polsce stopień alarmowy ALFA. Jest specjalny komunikat służb Źródło: Wikimedia Commons/Aris Katsaris, Joy, Morwen, Pete, wiki-vr

Polska została objęta alarmem w stopniu ALFA, oraz ALFA-CRP, ponadto jeden region kraju ma oznaczony alarm BRAVO. Wieści zostały przekazane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Polska objęta stanem alarmowym przez dyrektywę Mateusza Morawieckiego. Oznacza to wzmożone kontrole, wzmocnioną ochronę obiektów państwowych oraz akcje instruktżowo-społeczne, które mają informować mieszkańców o tym, jak zachowacie w razie zagrożenia.

Polska objęta alarmem wydanym przez premiera

Alarmy zostały ogłoszone w związku z 75. obchodami rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Z tego też powodu wielu przedstawicieli rządu, nie tylko Polskiego będzie obecnych na uroczystościach w Oświęcimiu. Można spodziewać się licznych konwojów Służby Ochrony Państwa oraz wzmożonych kontroli policji.

Alarmy będą obowiązywały w dniach od 23 do 29 stycznia. Na terenie całego kraju obowiązuje najniższy stopień zagrożenia terrorystycznego - ALFA oraz ALFA-CRP, który dotyczy bezpieczeństwa cyfrowego. Natomiast w Małopolsce został ogłoszony alarm wyższego stopnia - Bravo, który związany jest z licznymi delegacjami przywódców innych państw.

Polskie służby wyjaśniają przyczyny wprowadzanie stopni alarmowych

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W sobotę na uroczystościach w Muzeum Auschwitz pojawić się ma 51 delegacji państwowych oraz reprezentantów organizacji międzynarodowych. Ponadto na ponad dwustu miejscach honorowych zasiądą byli więźniowie obozu koncentracyjnego oraz ocaleni z Holokaustu. 

Stan alarmowy powinien zainteresować głównie instytucje państwowe oraz służby. Natomiast obywatele powinni jedynie uważać na konwoje rządowe na drogach. Ponadto mieszkańcy Wielkopolski i osoby, które mieszkają w Oświęcimiu mogą spodziewać się utrudnień.

Dzisiaj grzeje: 1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
2. Najpierw pobicie, teraz tragiczna śmierć. Gwiazda disco polo straciła dziecko, przeżyła piekło przed laty

Oprócz stanów alarmowych ALFA i BRAVO istnieją również CHARLIE I DELTA, ale dotyczą one realnego zagrożenia terrorystycznego, oraz sytuacji, gdy faktycznie do takowego ataku nastąpi. Na szczęście według polskich służb obecnie nie ma powodów do obaw.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 13-latek zmarł po lekcji WF-u. Nauczyciel kazał uczniom wykonywać niebezpieczne ćwiczenie
  2. Kierowco, nie wymigasz się już od kary. Automatyczny mandat dosięgnie też ciebie
  3. Musisz w tym roku rozliczyć PIT? Mało kto wie o wielkiej zmianie, dotyczy każdego podatnika
  4. Współczujemy. Gwiazda TVP przekazała smutną wiadomość o śmierci dziecka, do dzisiaj nie może się pozbierać
  5. Nie wierzyli, że mógł posunąć się tak daleko w stosunku do partnerki. Nieopisane okrucieństwo, tylko dla osób o nerwach ze stali

Źródło: Radiozet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News