BBC pisze o Polsce. Jest ogromny powód do wstydu

BBC pisze o Polsce. Jest ogromny powód do wstydu Źródło: Flickr/Tim Loudon

Polska była tematem tekstu na stronie głównej największego nadawcy radiowo-telewizyjnego na świecie - BBC. Niestety, nie mamy powodów do dumy, bo nie zostaliśmy tam przedstawieni w najlepszym świetle.

Polska od dłuższego czasu budzi w zachodnich mediach skrajne emocje. Jest chwalona przez prasę konserwatywną i atakowana przez tę bardziej liberalną. Teraz kraj nad Wisłą pojawił się niespodziewanie w publikacji BBC, nie powinniśmy się jednak przedwcześnie cieszyć, bo pokazano w nim coś, czego powinniśmy się wstydzić.

Polska pokazana w złym świetle w tekście BBC

BBC napisało artykuł na temat głośnej ostatnio akcji "Gazety Polskiej". Tygodnik zapowiedział, że do swojego numeru doda naklejki "Strefa wolna od LGBT". Kontrowersyjna akcja wywołała burzę w świecie polskiej polityki, a "sława" inicjatywy zdążyła wybiec również poza granice naszego kraju.

W tekście przytoczono wypowiedź ambasador USA w Polsce, która wyraziła na Twitterze swoje zaniepokojenie, że "pewne grupy" promują nienawiść. Na to odpowiedział jej Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", który stwierdził, że trzeba wzajemnie szanować swoje poglądy. Ponadto stwierdził, że Polacy znają znaczenie słowa tolerancja.

BBC zacytowało także Pawła Rabieja , który wprost nawiązał do nazistowskich "stref wolnych od żydów". Dodał także, że takie akcje są czynione pod "parasolem" partii rządzącej.

Artykuł angielskiego nadawcy skwitowano słowami, że Polskie podejście do homoseksualizmu wciąż ewoluuje. Jak jedna zaznaczyli - małżeństwa gejów są w Polsce wciąż nielegalne, w przeciwieństwie do innych zachodnich krajów.

Burza w sprawie naklejek "Gazety Polskiej". Oburzają się także konserwatyści

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Temat kontrowersyjnych naklejek stał się sporem wielu polityków i publicystów. Akcja była krytykowana głównie przez polityków lewicy, choć, co ciekawe, pomysł potępiło także wielu konserwatystów - np. Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego, który stwierdził, że naklejki sugerują, że konserwatyści są przeciw ludziom.

- Te naklejki „Strefa wolna od LGBT” to szkodliwy pomysł. One sugerują, że konserwatyści są przeciw tym ludziom, a to nieprawda. Jesteśmy przeciwko publicznemu promowaniu zachowań homoseksualnych, a nie przeciw samym homoseksualistom - napisał Bosak na Twitterze.

  1. Ukochana przez Polaków aktorka przeszła operację plastyczną. Twarz 57-latki jest nie do poznania, wygląda koszmarnie. Co z jej karierą?
  2. Zmarła żona aktora "Barw Szczęścia". Dramatyczne choroba zabrała mu ukochaną, wstrząsające fakty
  3. Król disco polo zmiażdżył Sławomira! Ujawnił całą brutalną prawdę o gwiazdorze
  4. Masz stary dowód? Lepiej go nie wyrzucaj!
  5. Niewiarygodne. Oto co znalazło się na grobie Kory, przechodniom opadają szczęki na sam widok
  6. Babcia Beaty Tyszkiewicz była zakonnicą. Jej męża spotkał najokrutniejszy i najkrwawszy z możliwych losów
  7. Kiedy przeczytacie, kto jest bratem Magdy Gessler, zdębiejecie. To jeden z najbardziej kontrowersyjnych polityków

Źródło: BBC

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu