Polska znajdzie się w strefie niekorzystnych warunków atmosferycznych
Pikio.pl
Irmina Jach - 7 Listopada 2020

Ostrzeżenie I stopnia dla większości Polski. Zacznie się już dziś o 22, trzeba uważać

Polska w najbliższym czasie znajdzie się w strefie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Meteorolodzy ostrzegają - w ciągu najbliższych kilkunastu godzin może być bardzo niebezpiecznie. Zacznie się już dziś o godzinie 22:00. Dla większości regionów naszego kraju wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Polska jesień wiąże się z nieprzewidywalnymi warunkami pogodowymi, które nierzadko obfitują w zjawiska, które mogą być niebezpieczne. Specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej alarmują - dzisiejszy wieczór i jutrzejszy poranek będą wiązać się z utrudnieniami w ruchu drogowym.

Trzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatycznaTrzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatycznaCzytaj dalej

Polska znajdzie się w strefie niekorzystnych warunków atmosferycznych

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstą mgłą dla wielu regionów kraju. W niebezpieczeństwie znajdą się mieszkańcy województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego oraz lubelskiego.

Nieprzewidywalne warunki pogodowe prognozowane są także w województwach: śląskim (poza powiatami: cieszyńskim, bielskim, Bielsko-Biała, żywieckim, Żywiec), małopolskim (w powiatach: wadowickim, oświęcimskim, chrzanowskim, olkuskim, miechowskim, krakowskim, Kraków, wielickim, proszowickim, bocheńskim, brzeskim, tarnowskim, Tarnów, dąbrowskim) oraz podkarpackim (w powiatach: ropczycko-sędziszowskim, dębickim, mieleckim, kolbuszowskim, tarnobrzeskim, Tarnobrzeg, stalowowolskim, niżańskim).

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Miejscami widzialność będzie ograniczona dodo 100-200 metrów. Alarmy będą obowiązywały od godziny 22:00 w sobotę, 7 listopada do godziny 10:00 w niedzielę, 8 listopada. W tym przedziale czasowym lepiej unikać podróżowania, jeśli nie jest to konieczne.

Według definicji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne.

Należy spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Dzisiaj grzeje:

1. Dziś ruszyły masowe kontrole Polaków, akcja na cały kraj. Konsekwencje mogą być poważne

2. To już pewne. Stanie się 9 listopada. Polki i Polacy będą zdruzgotani decyzją

3. Od poniedziałku obowiązkowe testy na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie trafiliśmy na "czerwoną listę"

Z kolei w niedzielę synoptycy planują wydanie ostrzeżeń pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami dla województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Widoczność spadnie do 100-200 metrów.

Trudne warunki pogodowe nie miną prawdopodobnie aż do najbliższego wtorku, 10 listopada. Pamiętajmy, by zachować w tym czasie szczególną ostrożność, śledzić bieżące komunikaty oraz rozwój sytuacji pogodowej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gigantyczny nowofundland próbuje wdrapać się kobiecie na kolana. Nie wszystko poszło po jego myśli
  2. Genialny Bayern Monachium. Robert Lewandowski huknął z głowy jak z armaty, co za strzał (WIDEO)
  3. Premier Morawiecki nie wytrzymał, ma już dość. W mocnych słowach skomentował zachowanie Polaków
  4. Niepojęte doniesienia o Viki Gabor, miało się nie wydać. Przecież ona ma dopiero 13 lat
  5. Morawiecki zdradził, kiedy obostrzenia mogą zostać złagodzone. Trudno uwierzyć
  6. Użytkownicy Windows 10 zgłaszają wiele poważnych błędów. Wszystko przez nową aktualizację, lepiej nie instalować
  7. Małgosia z 5. edycji “Rolnik szuka żony” jest nie do poznania. Teraz zdradziła sekret swojej metamorfozy

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News