Polscy złodzieje pomogli policji złapać francuskich przestępców

Polscy złodzieje pomogli policji złapać francuskich przestępców Źródło: źródło: pixabay.com, wikimedia.org

Polska policja otrzymała niespodziewaną pomoc od rodzimych złodziei. Polska szajka złodziejów aut pomogła bowiem ująć francuskich fałszerzy kart kredytowych. Wszystko za sprawą tego, że Polacy ukradli Francuzom ich Porsche, czym ściągnęli na przyjezdnych policję.

Dwóch Francuzów udało się w podróż do Polski, gdzie mieli za niewielką sumę zakupić pięć ekskluzywnych samochodów. Francuzi już wpłacili zaliczkę za samochody w wysokości 60 tys. euro i mieli spotkać się z Polakami, którzy oferowali im sprzedaż. Nie wiedzieli jednak, że to zastawiona na nich pułapka.

Niedługo bowiem po przyjeździe do naszego kraju, kiedy już zarejestrowali się w jednym z hoteli, Polacy, którzy mieli sprzedać im samochody, ukradli im ich Porsche. Oburzeni Francuzi sprawę zgłosili polskim organom ścigania. Policjanci nie potrzebowali dużo czasu, by odnaleźć skradziony wóz.

Zaalarmowała ich jednak zawartość pojazdu, w którym znaleźli kilka fałszywych kart kredytowych. Żeby nie spłoszyć Francuzów, udali się do ich pokoju hotelowego, by sprawdzić, czy w środku jest więcej podejrzanych materiałów.

W hotelu znaleźli ciekawe rzeczy - nakładkę na bankomat, która służyła do kopiowania kart kredytowych i laptopa, na którym zapisane były dane osób okradzionych przez duet. W ten sposób polscy przestępcy przyczynili się do ujęcia francuskich fałszerzy kart, którzy stanęli wkrótce przed sądem.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:
źródło: tvn24.pl pt
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News