Polscy politycy ostrzegają przed "POLEXIT". "Niebawem nie będzie odwrotu"

Polscy politycy ostrzegają przed "POLEXIT". "Niebawem nie będzie odwrotu" Źródło: fot. pixabay / pexels

Zarówno w mediach jak i w kuluarach politycznych coraz częściej podnosi się temat wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Teraz politycy największych partii zaczynają mówić o tym otwarcie.

Po referendum w Wielkiej Brytanii o wyjściu z Unii Europejskiej zaczęto coraz intensywniej rozmawiać o ewentualności odejścia ze wspólnoty innych państw.

Wśród "kandydatów" do opuszczenia UE znalazły się m.in. Francja i Holandia, gdzie coraz większe poparcie i szanse na zdobycie władzy mają formacje otwarcie antyunijne, a także w takich krajach jak Portugalia, Hiszpania, Włochy czy Irlandia o czym pisaliśmy tutaj.

Teraz padły głosy - ze strony opozycji - że podobny los może spotkać również Polskę pod rządami Prawa i Sprawiedliwości. A we wszystkim ma pomóc - paradoksalnie - postać obecnego przewodniczącego Rady Europejskiej, Donalda Tuska.

 - Kandydat zgłoszony przez ten rząd, wbrew głowom innych państw, nawet Grupy Wyszehradzkiej, nie ma w Europie żadnego poparcia. Wiadomo, że (Tusk - przyp. red.) do tej pory hamował te zapędy państw rządzonych przez socjalistów w UE, które chciały już debatować nad sankcjami wobec Polski od dłuższego czasu. Może właśnie o to chodzi Jarosławowi Kaczyńskiemu, żeby wejść w spór z Brukselą i powoli wyprowadzać Polskę z UE - powiedział opozycyjny poseł Jan Grabiec w rozmowie w TVP Info.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News