Polscy politycy odznaczeni za działalność na rzecz obcego państwa

Polscy politycy odznaczeni za działalność na rzecz obcego państwa Źródło:

Wiceszef Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki (PiS) oraz europoseł PO Jacek Saryusz-Wolski zostali we wtorek w Brukseli uhonorowani ormiańskim odznaczeniem „Mkhitar Gosh” za działalność na rzecz tego kraju na forum unijnym.

Zarówno Syriusz-Wolski jak i Ryszard Czarnecki są członkami zgromadzenia parlamentarnego Euronest. Czarnecki jest wiceszefem tego zgromadzenia, a Saryusz-Wolski zasiada w komisji spraw zagranicznych PE.

- Otrzymałem ten najwyższy order dla cudzoziemców jako wiceprzewodniczący PE zajmujący się polityką wschodnią już drugą kadencję - pochwalił się we wtorek PAP Czarnecki.

Mychitar Gosz, od którego imienia pochodzi nazwa medalu, był ormiańskim duchownym, myślicielem i pisarzem. Około 1184 roku spisał Datastanagirk - kodeks praw. Był także twórcą baśni oraz założycielem klasztoru w Nor-Getik, który po jego śmierci nazwano Goszawank.

Medal Mkhitar Gosh to najwyższe ormiańskie odznaczenie przyznawane cudzoziemcom za działalność w dziedzinie, dyplomacji, prawa lub polityki.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News