Telewizja Polsat, która wystartowała w 1992 roku, dziś znajduje się w ścisłej czołówce najpopularniejszych stacji w kraju. Ostatnie zestawienie umieszcza ją na pierwszym miejscu. Nadawca pokonał TVN i TVP.

Założona przez Zygmunta Solorza-Żaka telewizja była pierwszą w Polsce komercyjną stacją, której wydano koncesje na ogólnopolskie nadawanie swoich programów. Było to niemal pięć lat przed pierwszą audycją stacji TVN.

Od tego czasu obie firmy rywalizują ze sobą i w wyścigu o oglądalność idą łeb w łeb. Gwiazdy i osobistości telewizyjne przechodziły z jednej do drugiej w poszukiwaniu rozpoznawalności i oczywiście zarobku. Podobnie było z programami. Przykładem jest słynny „Taniec z gwiazdami”, który po wielu latach w TVN ukazał się pod logo ze słoneczkiem.

Najnowsze zestawienie 150 najpopularniejszych kanałów telewizyjnych jest ogromnym sukcesem dla Solorza-Żaka i stworzonego przez niego medialnego imperium. Konkurencja ma wiele do nadrobienia.

Polsat wyprzedził TVN i TVP

Wielka telewizyjna trójka nieustannie prowadzi ze sobą rywalizację o widza. Co ciekawe stacje prywatne nadal wyprzedzają Telewizję Polską, choć tak nie stroni od brania kredytów ze Skarbu Państwa.

Państwowy nadawca stracił wiele przez swój oczywisty polityczny przechył, zmianę oferty i zagadkowe roszady personalne. Na tym wszystkim skorzystał jedyni Polsat, który w maju dosłownie zniszczył system.

Pomimo minimalnego spadku oglądalności (który zanotowały wszystkie wielkie stacje) w maju tego roku telewizja została liderem na rynku, broniąc tytułu sprzed roku. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Nielsen Audience Measurement średni dobowy udział Polsatu wyniósł w tym miesiącu 10,38%.

Na drugim miejscu uplasował się TVN z 9,20%. Na ostatnim stopniu podium zameldowała się TVP1 8,30%. Warto dodać, że pierwszym kanałem w kategorii sportowych został Polsat Sport. Konkurencja ma się czego obawiać. Ostatnie hitowe show Polsatu ściągały miliony ludzi przed telewizory. Także najpopularniejszy „tasiemiec” nadawany przez tę stację. „Pierwsza miłość” może pochwalić się średnią oglądalnością sięgającą nawet 2 milionów osób.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polityk PO w okropnej rozpaczy. Cała Polska w żałobie, okropna śmierć
  2. Niesamowite! Szokujące odkrycie w grobie Jezusa, naukowcom opadły szczęki
  3. Syn największego gwiazdora disco polo skazany! Ujawniamy szokujące kulisy

Oglądasz Polsat?

Loading ... Loading ...

Aktorzy "Świata według Kiepskich", których już z nami nie ma [ZDJĘCIA]

Jak wiele za rozwód zapłacił Michalczewski? Najdroższe rozstania gwiazd [ZDJĘCIA]

źródło: wirtualnemedia.pl