Polsat będzie się tłumaczył? Ujawniono umowy resortu Gowina

Polsat może mieć nie lada kłopoty. Jak donoszą media, resort Jarosława Gowina miał podpisać umowę z siecią, w ramach które otrzymał szereg usług. Takie rzeczy często sprawiają, że afery nie cichną miesiącami. 

Zdaniem mediów, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, miało podpisać umowę z siecią Polsat na promocję. Chodziło o rozpowszechnienie ulubionego projektu Jarosława Gowina, czyli konstytucji dla nauki. Dzisiejsze media obiegły dwie umowy, na mocy których Polsat miał otrzymać pieniądze za określony czas antenowy, przeznaczony na relację z Narodowego Kongresu nauki. Innym zadaniem stacji była publikacja kilku tekstów, które nie miały mieć oznaczenia, że są sponsorowane.

Czy Polsat złamał prawo?

Brak informacji o sponsorowaniu materiału jest naruszeniem przepisów Rady Radiofonii i Telewizji. Jak czytamy w orzeczeniu, w 2017 roku wydano kilka wyroków za niewykazanie sponsorowania materiałów, które miały charakter promocyjny lub reklamowy. Czy ten przypadek telewizji Polsat jest właśnie taki? Do sprawy zdecydował się odnieść rzecznik prasowy Polsatu, Tomasz Matwiejczuk. Zaznaczył, że telewizja nie ma w zwyczaju ujawniania umów ze swoimi kontrahentami, jednak zaznaczył że obiektem rozmów nie były żadne ustalenia tego typu. Podkreślił, że były to standardowe rozmowy z gośćmi w ramach działalności kanału Polsat News, a skoro tak było, całe oskarżenie o sponsorowanie jest bezzasadne. To kolejny skandal z resortem Gowina w tle. Niedawno świat obiegła wiadomość o ogromnej dotacji dla świeżo otwartego stowarzyszenia "Sens", które przed otrzymaniem pieniędzy działało zaledwie 18 dni i nie miało żadnego dorobku naukowego. Czy Polsat złamał prawo? Tego nie wiemy. Internauci są zdumieni działalnością stacji i tym, że w ogóle zdecydowali się na podjęcie współpracy z ministerstwem. Być może, przełoży się to na ich oglądalność, jednak na ten moment media czekają na doniesienia się samego ministerstwa do sprawy.  1. Brakuje pół miliona złotych na kolejny pomnik Kaczyńskiego. Pomożecie?
  2. Katarzyna Dowbor zmieniła jej życie. Trudno powstrzymać łzy
  3. Ujawniono sensacyjną umowę, która pogrąży Andrzeja Dudę. To dlatego wygrał wybory?
Następny artykuł