Solorz rezygnuje! Jest nowy szef Polsatu

Solorz rezygnuje! Jest nowy szef Polsatu Źródło: fot, wikipedia.org

Polsat czekają teraz poważne zmiany. Wszystko za sprawą zmian w zarządzie firmy, które już teraz odbiły się na notowaniach giełdowych. Kto zastąpi Solorza na stołku szefa?

Polsat od wielu lat jest jednym z liderów rynku telewizyjnego w Polsce. Właśnie dzisiaj dowiedzieliśmy się, że dotychczasowy szef Cyfrowego Polsatu i syn właściciela firmy Tobias Solorz zrezygnował ze swojego stanowiska. Jego miejsce ma zająć osoba, która doskonale jest znana wszystkim osobom w firmie. Chodzi o Mirosława Błaszczyka, który od 2007 roku pełnił funkcję prezesa Telewizji Polsat.

Polsat: Tobias Solorz rezygnuje

Jak się dowiadujemy ta przełomowa decyzja zapadła podczas posiedzenia zarządu około godziny 14. Właśnie wtedy Tobias Solorz ogłosił, że rezygnuje ze swojego obecnego stanowiska. Jego rządy w firmie potrwają jeszcze do marca, ale zarząd zdążył już wybrać jego następcę. Jest nim Mirosław Błaszczyk, który przez lata kierował Telewizja Polsat, która jest podmiotem zależnym od Cyfrowego Polsatu. Nie zmienia to jednak nic w kwestii tego, kto jest właścicielem spółki. Mowa oczywiście o Zygmuncie Solorzu-Żaku, który posiada 57 procent akcji Cyfrowego Polsatu. Jednak zmiany w zarządzie już teraz odbiły się nieznacznie na notowaniach firmy. Do godziny ogłoszenia odejścia Solorza akcje szły w górę, ale o godzinie 14 zaczęły spadać. Jednak inwestorzy są spokojni i uważają, że ten trend jest tylko chwilowy. Nie znane są dokładne przyczyny odejścia Solorza, ale wiele osób dziwi się temu, zwłaszcza że posiada on bardzo duże doświadczenie w branży telekomunikacyjnej, finansowej i w kontrolingu. Tobias Solorz w swojej karierze zajmował wysokie stanowiska w wielu firmach.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Swoją karierę zawodową w Polsacie rozpoczął jeszcze w 2003 roku, a już 4 lata później stał się menedżerem ds. promocji. Jednak tę funkcję pełnił zaledwie rok, następnym krokiem na szczeblach kariery było stanowisko członka zarządu Sferii, gdzie do marca 2011 roku pełnił również funkcję dyrektora ds. marketingu, reklamy, sprzedaży i operacji. Mirosław Błaszczak również ma doświadczenie na podobnych stanowiskach, ponieważ był prezesem spółek Lemon Records i Eska TV. Jest to tylko fragment z jego długiej kariery zawodowej. Jednak dopiero z czasem przekonamy się, jak poradzi sobie w swojej nowej roli. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Gwiazda "Koła Fortuny" BEZ STANIKA. Pokazała prowokujące zdjęcie
  2. Agnieszka Chylińska pokazała dom. Nikt nie przypuszczał, że gwiazda może żyć w TAKIM miejscu
  3. Ogromne kłopoty ministra PiS. Teraz musi wytłumaczyć się przed całą Polską
  4. Donald Tusk w niebezpieczeństwie?! Służby postawione w stan najwyższej gotowości
  5. Wojciech Cejrowski haniebnie o śmierci Adamowicza. „Jakby zmarł Stalin”
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News