Polsat może ogłosić triumf nad TVN i TVP. Nie ma już wątpliwości

Polsat może ogłosić triumf nad TVN i TVP. Nie ma już wątpliwości

Polsat od dawna buduje sobie pozycję w rankingach oglądalności, chociaż od wielu lat stacja zmaga się z poważnymi konkurentami w postaci TVP i TVN. Według najnowszych wyników to stacja Zygmunta Solorza-Żaka odniosła jednak wielki triumf nad swoimi rywalami.

Polsat w ostatnich tygodniach zdołał przebić się na pozycję lidera rankingu oglądalności, tzw. "wielkiej czwórki". Wygląda na to, że telewizja z siedzibą przy Ostrobramskiej znacznie przewyższyła swoich największych konkurentów, co pokazują wyniki badań przeprowadzonych przez serwis wirtualnemedia.pl. Jak duża jest przewaga Polsatu nad pozostałymi telewizjami, które programy były oglądane najchętniej?

Polsat zostawia konkurencje w tyle

Jak dowiadujemy się z raportu popularnego serwisu zajmującego się mediami, to właśnie Polsat został liderem wśród czterech największych stacji telewizyjnych, do których poza nim należą jeszcze TVN, TVP1 i TVP2. Udział stacji Solorza na rynku wyniósł w całym poprzednim tygodniu 10,30%, co oznacza spory wzrost, dzięki któremu udało się wyjść na prowadzenie jeśli chodzi o udział na rynku. Jak wygląda dalsza część rankingu? Drugie miejsce zanotowało TVP1, którego udział w poprzednim tygodniu wynosił 9,59%. Ostatnie miejsce na podium nieoczekiwanie zajęło TVP2 z udziałem 8,75%, a TVN zajął czwarte miejsce z 8,72%. Ta ostatnia stacja wraz z Polsatem może pochwalić się delikatnym wzrostem oglądalności.

Polsat liderem na rynku

Jak się okazuje, Polsat jest również liderem w kategorii wiekowej 16-49, która jest kategorią docelową dla stacji komercyjnych. Można to odebrać jako sukces stacji, która skierowana jest przede wszystkim do odbiorców właśnie w tym przedziale wiekowym. Wygrywa ona także w poszerzonej kategorii 16-59. Raport przyniósł jednak także więcej wiadomości na temat najchętniej oglądanych programów przez Polaków. W kategorii programu informacyjnego zwyciężyły "Fakty" produkowane przez TVN, które w trakcie emisji mogły cieszyć się oglądalnością aż 23,85% widzów telewizyjnych w danym momencie. Drugie miejsce w tej kategorii zajął "Teleexpress" na TVP1, trzecie były "Wydarzenia" Polsatu, niezmiennie na czwartej pozycji plasują się "Wiadomości" Telewizji Polskiej. DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ Ciekawie prezentują się również ogólne wyniki oglądalności. Najchętniej oglądanym programem w ostatnim miesiącu było... "M jak Miłość" na TVP2. Nowy odcinek serialu zebrał przed telewizorami we wtorkowy wieczór ponad 5 milionów widzów, stanowiąc aż 35,25% całkowitej widowni w tamtym momencie! Drugie miejsce w klasyfikacji przypadło "Na dobre i na złe", którego udział wynosił dokładnie o 10 punktów procentowych mniej. Podium uzupełniało "Sanatorium miłości" - nowy program Telewizji Polskiej, który w minionym tygodniu miał swoją oficjalną premierę. Jak się więc okazuje, Polsat potrafił poradzić sobie nawet z doskonałą oglądalnością największych hitów konkurencji i zdecydowanie zwyciężył w rankingu oglądalności. Zwycięstwo tej telewizji robi jeszcze większe wrażenie w czasach zażartej walki pomiędzy Telewizją Publiczną a TVN.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. KOSZMAR! Edyta Górniak została zgwałcona
  2. Barbara Kurdej-Szatan poważnie chora. Wyniki badań są bardzo złe
  3. Gwiazda Polsatu pochwaliła się ciążowym brzuszkiem. "Jesteśmy trochę przerażeni"
  4. Gwiazdor Polsatu oburzony żałobą po śmierci Adamowicza. "Muszę spłacać kredyty"
  5. TVN zepchnął Rozenek na boczny tor. Przykre, jest komentarz gwiazdy
 
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News