Polityk w szale pobił dziennikarzy Polsatu. Startuje w wyborach

Polityk w szale pobił dziennikarzy Polsatu. Startuje w wyborach

Polsat ma problem z jednym z polityków. Jak opisują media "to lokalna szycha", która pozwala sobie na więcej niż zwykli mieszkańcy. Miał rozlewać szambo po mieszkańcach, a zapytany o ten proceder pobił dziennikarzy Polsatu!

Polsat nie spodziewał się takiej reakcji na pytanie, które dziennikarka stacji zadała radnemu Wołczyna, Ludwikowi B. Nie ujawniamy nazwiska, gdyż pozostaje on oskarżony o stosowanie wobec mieszkańców gróźb karalnych. Poszło o wylewanie zawartości szamba przy sąsiedzkich posesjach. Na sprzeciw mieszkańca zareagował ostro. Z relacji nto.pl wynika, że zagroził mu gestem poderżnięcia gardła, wykrzyczał też "już nie żyjesz załatwimy to inaczej".

5 października sąd Rejonowy w Opolu orzekł, że polityk przesadził. Wydał wyrok skazujący. Z prasy lokalnej dowiadujemy się jednak, że samorządowiec będzie się odwoływał do sądu okręgowego. Oskarżony nie przyznaje się do winy. Jego obrońca tłumaczył na rozprawie, że takie zachowanie klienta było "częścią lokalnego kolorytu" Wołczyna. Za stosowanie gróźb karalnych grożą 2 lata więzienia.

Sąd na karku, ale w wyborach wystartuje

Smaczku sprawie dodaje fakt, że Ludwik B. zamierza kontynuować polityczno-samorządową karierę. Mimo problemów w sądzie poparcie kandydata podtrzymuje PSL, które reprezentuje. Będzie starał się o reelekcję do rady miasta Wołczyna. A partia, mimo takiej rysy w życiorysie, będzie go popierała! Mieszkańcy już niedługo będą mieli okazję zadecydować, czy Ludwik B. będzie ich reprezentował.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Jeżeli nie jest prawomocnie skazany, to dlaczego miałby nie kandydować? Odwołał się od tego wyroku. Pani prezydent Łodzi też jest skazana i kandyduje. Takie jest prawo - mówi dla nto.pl Andrzej Butra, prezes PSL w powiecie kluczborskim.

Polsat i szok ekipy dziennikarskiej

Po ujawnieniu procederu z rozlewaniem fekaliów w 2016 roku do radnego Ludwika B. przyjechała ekipa telewizji Polsat. Po relacjach mieszkańców, jak na dziennikarzy przystało, oczekiwała odniesienia się do sprawy radnego. Kiedy dziennikarka programu "Interwencje" zapytała o powody działania radny "złapał za kij i zaatakował nim ekipę, bijąc operatora kamery". Również w tej sprawie radny miał na karku sąd. W ubiegłym roku warunkowo umorzył postępowanie karne, ale nakazał wypłacić dziennikarzom odszkodowanie. Ludwik B. to 66-letni mieszkaniec Wierzbicy Dolnej. Jest emerytowanym rolnikiem, zasiada też w radzie nadzorczej wołczyńskiego Banku Spółdzielczego.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gwiazda Polsatu pokazała brutalnie pobitą twarz. Szokujące zdjęcie
  2. Młoda gwiazda Polsatu przeżyła szok u lekarza. Przerażona śmiertelną chorobą
  3. Wjechał autem w uwielbianego gwiazdora disco polo i poważnie go zranił! Sprawa trafiła do sądu
źródło: nto.pl Następny artykuł