IMGW ostrzega przed burzami z gradem, może być groźnie. Zacznie się już jutro rano

IMGW ostrzega przed burzami z gradem, może być groźnie. Zacznie się już jutro rano Źródło: pixabay.com/contactfundmatters

Polsat przekazuje informację IMGW o gwałtownym załamaniu pogody. Przewidywane są burze z gradem, lepiej zostać w domu. Weekend będzie ciepły, ale z opadami i niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi.

Polsat przestrzega przed załamaniem pogody, które ma się zacząć w najbliższy weekend. Na Lubelszczyźnie i Mazowszu już dziś mają wystąpić burze z gradem. Kujawy i województwo wielkopolskie, poza burzami, narażone są na intensywne opady deszczu. Może spaść nawet do 40 mm deszczu. Nie oznacza to jednak ochłodzenia. Weekend będzie ciepły, ale obfity w różne zjawiska atmosferyczne.

Polsat ostrzega przed burzami z gradem

Pojawiły się doniesienia o burzach z gradem i innymi niebezpiecznymi zjawiskami. Okazuje się, że to znad Morza Czarnego będzie napływało ciepłe powietrze, ale także wilgotna masa powietrza. To spowoduje, że pogoda będzie taka niestabilna. Z wilgotnej masy powietrza zaczną się wypiętrzać chmury burzowe, które przyniosą burze i opady na cały weekend.

Niebezpieczne zjawiska atmosferyczne pojawią się już w sobotę rano. Zacznie się opadami deszczu, a wieczorem może grzmieć. Najsilniej popada na północy, wschodzie i w centralnej części kraju. Będzie to niebezpieczne do tego stopnia, że lokalnie może dojść do podtopień. Grad, który się pojawi, może osiągać średnicę aż do 3 cm, co grozi zniszczeniom zabudowań, a także stanowi zagrożenie dla samochodów. Jedynie południe Polski może pozostać bez opadów, ale wilgotność powietrza w dalszym ciągu będzie bardzo wysoka. Wiatr będzie dosyć silny, osiągnie nawet do 90 km/h. Jeśli chodzi o temperaturę, to niemal na całym terenie kraju będzie powyżej 20 stopni C.

Burzowy weekend w całym kraju. Niebezpieczny grad może niszczyć zabudowania

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gwałtowne burze mogą stanowić zagrożenie, dlatego należy poważnie zweryfikować swoje weekendowe plany i unikać przebywania na otwartej przestrzeni. Należy zachować szczególną ostrożność, noc z soboty na niedzielę także ma przynieść burze i intensywne opady. Temperatura nieco spadnie, ale nadal będzie duszno i wilgotno. 

Niedziela będzie podobna do reszty weekendowych dni. Grad i mocny deszcz mogą spowodować wiele zniszczeń. Polsat przekazuje ostrzeżenia IMGW, aby parkować swoje samochody w bezpiecznych miejscach, gdyż może dojść do podtopień.

źródło: Polsat

  1. Jak mieszka Majka Jeżowska? Dorota Szelągowska złapałaby się za głowę, a Katarzyna Dowbor uciekłaby w popłochu
  2. Dramat Kingi Rusin! Gwiazda TVN totalnie się wtedy załamała. Jej wyznanie doprowadzi was do płaczu
  3. Polska spłynie, jasnowidz wzbudził strach. Jackowski przekazał Polakom okrutną treść wizji
  4. Fani serialu „Przyjaciółki” wstrząśnięci. Przerażająca katastrofa samolotu, na pokładzie uwielbiany bohater
  5. Wyjątkowa Polka nie żyje. Telewizja publiczna przekazała rozrywające serca rodaków wiadomości

Następny artykuł