Ludzie masowo umierają w szpitalach. Polsat podał dane po atakach

Ludzie masowo umierają w szpitalach. Polsat podał dane po atakach Źródło: yt/BBC

Polsat podzielił się przerażającą informacją. Wielkanocne ataki w Sri Lance wciąż zbierają swoje żniwo. Poszkodowani umierają w szpitalach, liczba ofiar drastycznie wzrasta.

Polsat nie ma dobrych wiadomości do przekazania. Okazuje się, że to nie koniec dramatu, jakie wydarzył się w Niedzielę Wielkanocną w Sri Lance. Skutki wielu eksplozji jeszcze dziś zabierają kolejne życia. Zabitych w wyniku zamachu z każdą chwilą przybywa. Wiadomo, ile jak na razie przybyło ofiar.

Polsat informuje o liczbie ofiar w Sri Lance. Liczba ciągle rośnie

Liczne wybuchy w kościołach i hotelach w tę Wielkanoc przeraziły cały świat. Okropny zamach pochłonął setki istnień - na bieżąco wiadomo było o około 200 zabitych. Poza nimi do szpitali trafiło mnóstwo osób ciężko rannych przez zawalające się budynki czy lecące z dużą prędkością odłamki. 

Wiele osób już odetchnęło z ulgą, gdy dowiedzieli się, ze najbliżsi przeżyli eksplozję, ich radość była jednak przedwczesna. Jak podaje Polsat, ostateczna liczba ofiar wszystkich zamordowanych podczas ataku może się jeszcze zmienić. Władze szpitali ciągle przesyłają informacje o kolejnych zgonach. 

Już teraz lista zabitych powiększyła się o kolejną setkę, a zamach zabił 359 osób. To ogromny wzrost względem poprzedniego bilansu, który wspominał o 321 ofiarach. Ciągle jest dużo ludzi, którzy przebywają na oddziałach intensywnej terapii, walcząc o swoje życie. Ilu z nich przeżyje, nie wiadomo. Bardzo prawdopodobne, że część z nich dołączy do przygnębiającej listy zmarłych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zamach na Sri Lance wciąż wzbudza wielkie emocje. Trwa poszukiwanie wszystkich odpowiedzialnych za ataki

Do zamachu przyznało Państwo Islamskie, które przyznało, że kierowała nimi chęć zemsty. Wielkanocny dramat miał być ich odpowiedzią na strzelaninę w Nowej Zelandii, która zaskoczyła modlących się w meczetach wiernych. Podczas marcowego zamachu zmarło 50 osób.

Służby natomiast ciągle ścigają wszystkie osoby, jakie mogły być zamieszane w planowanie i realizację makabrycznego planu. Niedawno zatrzymano 18 kolejnych osób, dzięki czemu całkowita liczba osób oddanych w ręce sprawiedliwości wyniosła 58. Polsat przekazuje także, że władze Sri Lanki nadal nie mają pewności, że znaleźli wszystkich podejrzanych. Proszą mieszkańców o szczególną ostrożność, bowiem po ulicach nadal mogą chodzić uzbrojeni terroryści.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marzena Rogalska z partnerem! Gwiazda TVP PIERWSZY raz pokazała ukochanego
  2. Czy to jest samolot, w którym zginęła Anna Jantar? Wyjątkowe wideo z wokalistką
  3. Nad Polskę nadciągają wichury i burze piaskowe. Najbliższe dni najlepiej spędzić w domu
  4. Nagły zwrot w sprawie Tomasza Komendy. Zajmie się nim Sąd Najwyższy
  5. Wystawne chrzciny u Martyniuków. Żona Daniela zadziwiła wyglądem (Zdjęcia)
  6. Tego dnia dzieci pierwszy raz przystąpiły do Komunii Świętej. Chwilę później już nie żyły, niewyobrażalny horror


 

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News