W których szkołach odbędzie się egzamin gimnazjalny? Dyrektorzy czekają z decyzją do ostatniej chwili

W których szkołach odbędzie się egzamin gimnazjalny? Dyrektorzy czekają z decyzją do ostatniej chwili Źródło: youtube.com/ tkn24pl

Polsat i inne media od kilku dni próbują rozwikłać najbardziej męczącą rodziców i uczniów zagadkę. Czy w związku z panującym obecnie strajkiem nauczycieli testy gimnazjalne w ogóle się odbędą? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, a dyrektorzy placówek zwlekają do ostatniej chwili na podjęcie jakichkolwiek decyzji.

Polsat, TVN, jak też wiele innych krajowych mediów z niepokojem przygląda się obecnemu strajkowi nauczycieli. Nie da się ukryć, że działania ZNP są bardzo stanowcze, a strajkujący nauczyciele ani myślą odpuścić. Wiele osób zastanawia się, czy do planowanego przebiegu egzaminu gimnazjalnego w ogóle dojdzie. Odpowiedź na to pytanie jest jednak jedną wielką niewiadomą.

Polsat donosi: nieporozumienia w sprawie egzaminów

Stanowisko rządu, jak też związkowców w sprawie odbycia się testów kwalifikujących do przyjęcia do liceum jest bardzo rozbieżne. Beata Szydło w swoich słowach postanowiła uspokoić uczniów i rodziców, zaznaczając, że testy się odbędą, a za ich organizację będą odpowiadać bezpośrednio dyrektorzy placówek i Centralna Komisja Egzaminacyjna.

- Egzaminy gimnazjalne się odbędą, odpowiedzialni za nie są dyrektorzy szkół i Centralna Komisja Egzaminacyjna - uspokajała była premier.

Pomimo jasnego komunikatu ze strony rządu, sytuacja nadal nie jest opanowana, a organizacja testów może stanąć pod wielkim znakiem zapytania. Pomimo braku jasnych wytycznych i instrukcji dotyczących przebiegu testów, które zaczynają się dzisiaj, 350 tysięcy uczniów dopuszczonych do zdawania musi stawić się w szkole i zgłosić swoją obecność niezależnie od tego, czy przystąpią do pisania, czy nie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kto zajmie się dziećmi w trakcie egzaminów?

Według dyrektyw, uczniami, którzy przystępują do egzaminów, zajmą się wszyscy nauczyciele, którzy zgłosili swój akces do pomocy przy organizacji. Jeśli nie zbierze się kadra potrzebna do przeprowadzenia bezpiecznego przebiegu egzaminu gimnazjalnego, dyrekcje szkół będą musiały ogłosić, że w ich placówce nie dojdzie do przeprowadzenia testu.

Centralna Komisja Egzaminacyjna przez cały czas stara się robić dobrą minę do złej gry i mówić, że przebieg tegorocznych i ostatnich w starym systemie nauczania testów gimnazjalnych odbędzie się całkowicie bezproblemowo, a rodzice i uczniowie będą na bieżąco informowani w sprawie zmian związanych ze strajkiem nauczycieli. Ci, którzy dzisiaj będą pisać testy, mogą być spokojni. Ich prace nie zostaną unieważnione przez sprawdzające komisje, o czym informował szef CKE.

- Nawet jeśli egzamin odbędzie się w jednej szkole, będzie on uznany za ważny – przekonywał Marcin Smolik.

  1. DRAMAT w M jak Miłość! Aktor wyrzucony z obsady za skandaliczne zachowanie
  2. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  3. Najbliższy człowiek papieża skazany za pedofilię. Polski duchowny: to prześladowanie
  4. Justyna właśnie znowu odpaliła petardę w kierunku Piotra Żyły. Publicznie pierze brudy kolejny raz
  5. Życie "księżniczki" Marty Kaczyńskiej nagle zamieniło się w bajkę. Tak drogo nie jada niemal nikt
  6. Julia Wieniawa przerywa milczenie i mówi o kolejnej "strasznej" chorobie. Znowu grubo przesadziła?

Źródło: Polsat

Następny artykuł