Pracownicy schroniska przestali karmić psy, sprzątać, zabrali miski z wodą. Dramatyczny apel o pomoc w Radysach

Pracownicy schroniska przestali karmić psy, sprzątać, zabrali miski z wodą. Dramatyczny apel o pomoc w Radysach Źródło: Psydoadopcji.pl

Jak donosi Polsat, w schronisku dla zwierząt w Radysach panuje tragiczna sytuacja. Do pracy potrzebna jest każda para rąk, pracownicy przestali karmić psy, sprzątać, zabrali również miski. Grzegorz Bielawski z Pogotowia dla Zwierząt dramatycznie błaga o pomoc.

- Musimy wszystko kupić, nie mamy wolontariuszy do pracy na miejscu. Zapewniamy nocleg i wyżywienie. Pracujemy w schronisku od 6:00 do 22:00. Zapraszamy wolontariuszy z całego kraju! - apeluje Pogotowie dla Zwierząt. Sytuacja jest dramatyczna, poprzedni pracownicy zabrali cały sprzęt, wskutek czego sytuacja zwierząt jest tragiczna.

Polsat donosi o dramatycznym apelu Pogotowia dla Zwierząt, potrzebna każda para rąk

Dotychczasowy właściciel schroniska jest podejrzany o znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Miał on również posiadać amunicję bez zezwolenia. Pogotowie dla Zwierząt apeluje o pomoc, potrzebna jest zarówno karma dla zwierząt, jak i miski, obroże i smycze. Z dnia na dzień zniknęli pracownicy, jak mówi Bielawski. Woda została odcięta, a Pogotowie dla Zwierząt zostało zdane na siebie.

- Po raz pierwszy w historii tego miejsca mamy możliwość wejścia do schroniska i zajęcia się psami, ale brakuje nam rąk do pracy. Proponujemy nocleg, wyżywienie, zwrot kosztów podróży. Można zgłaszać się mailowo i telefonicznie - dodał Bielawski. Zaznaczył, że zapraszają każdą osobę, która ma czas w wakacje, wszystkie koszty wyżywienia, a nawet dojazdu zostaną pokryte - wystarczy chęć do pracy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Jak podaje Super Express na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Olsztynie zastosował wobec dotychczasowego właściciela schroniska tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Daniel D. w trakcie śledztwa miał nawet grozić jednemu z przedstawicieli organizacji pozbawieniem go życia. Choć śledztwo jest na początkowym etapie, zebrane dotychczas dowody, w ocenie sądu wskazują na prawdopodobieństwo dopuszczenia się zarzucanych czynów.

Dzisiaj grzeje: 1. Rząd właśnie podjął ostateczną decyzję. Od 17 lipca w całej Polsce znika ważny zakaz

2. Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata

W przeszłości prokuratura prowadziła już postępowania sprawdzające w związku z podejrzeniem znęcania się nad zwierzętami w schronisku w Radysach. Niestety zazwyczaj kończyły się odmową wszczęcia lub umorzeniem. Dotychczasowy właściciel placówki został aresztowany, więcej o okolicznościach zatrzymania pisaliśmy TUTAJ.

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIS wycofuje z Biedronki ukochany produkt milionów Polaków. Chodzi o popularne mięso
  2. Mistrzyni świata walczy o życie w szpitalu. Jest w stanie krytycznym, kibice wstrzymali oddech
  3. Pijana matka na oczach dzieci urządziła horror. Wstrząsające sceny w polskim mieście
  4. Tragiczna informacja wstrząsnęła fanami. Niestety, nie żyje wielki gwiazdor
  5. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy każdego Polaka, trzeba wiedzieć
  6. Wielka radość w życiu Agaty Dudy. Polskę właśnie obiegła radosna nowina z życia pierwszej damy

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News