Polsat wyremontował ich rozpadający się dom. Wtedy zadzwonił telefon i wszyscy wybuchnęli płaczem

Polsat wyremontował ich rozpadający się dom. Wtedy zadzwonił telefon i wszyscy wybuchnęli płaczem Źródło: Ipla

Polsat postanowił im pomóc i wyremontował ich rozpadający się dom. Dzieci w końcu miały swój własny kąt i nie martwiły się o naprawy i materiały. Rozmowa telefoniczna sprawiła, że zalali się łzami.

Polsat ocenił sytuację tej rodziny i zdecydował się pomóc trójce rodzeństwa. Ich mama zginęła w wypadku samochodowym, a ojciec w ogóle się nimi nie interesował. To, co przeżyli, zostało im choć w małym stopniu wynagrodzone.

Polsat pomógł Michałowi, Filipowi i Roksanie

24-letni Michał postanowił zgłosić siebie i rodzeństwo do programu "Nasz nowy dom". W dotychczasowym lokum nie dało się mieszkać - budynek się rozpadał i popadał w ruinę. Po śmierci mamy Michał nie chciał, aby nastoletnie rodzeństwo trafiło do domu dziecka. Choć uczył się do matury, to na cały etat zajmował się domem, gotowaniem, pomagał Filipowi i Roksanie w lekcjach, znajdował również czas na pracę zarobkową. W jednej chwili zaczął pełnić rolę ojca, matki i brata.

Michał pracował w restauracjach, pomagał przy weselach i imprezach plenerowych. Nie miał czasu szaleć jak rówieśnicy, nie mógł sobie też pozwolić na beztroski związek z dziewczyną.

- Byliśmy nieustannie sprawdzani przez pracowników socjalnych. Nie mogłem np. wyjść sobie na imprezę i poszaleć jak moi kumple, bo gdyby coś się stało, to mielibyśmy duże problemy - opowiada 24-latek.

Michał tuż po zakończeniu remontu odebrał telefon. Po rozłączeniu się, rodzeństwo płakało

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Michał w swoim życiu przeżył dwie ważne rozmowy telefoniczne. Pierwsza z nich była z mamą, tuż przed jej śmiercią.

- Mam do siebie jedynie pretensje o to, jak wyglądała moja ostatnia rozmowa telefoniczna z mamą. Rozłączyliśmy się pokłóceni, a ona później zginęła pijana pod kołami samochodu. Wiem, że to nie moja wina, ale wciąż myślę, że nie musiałem być wtedy aż tak opryskliwy - wspomina chłopak.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska dziś obchodziłaby 41. urodziny. Jej menadżerka ujawniła nieznane zdjęcia
2. Uwielbiany wokalista disco polo przewieziony do szpitala, z samochodu został tylko wrak. Porażające zdjęcia z tragedii 

Kolejny telefon otrzymał tuż po remoncie domu od swojego ojca. Rodzeństwo przez cały czas było wspierane przez ekipę remontową oraz mieszkańców wsi, którzy widzieli w nim swojego bohatera. Ojciec nie dbał o dzieci, a te od razu postawiły sprawę jasno. Mocno przeżyły ten telefon, wszyscy wybuchnęli płaczem i jeszcze bardziej uświadomili sobie, że mogą liczyć tylko i wyłącznie na siebie.

- Od razu daliśmy mu do zrozumienia, że absolutnie nie ma możliwości, żeby się do nas wprowadził. Przez tyle lat nie interesował się nami i podjął wiele decyzji, których nigdy nie zrozumiem, dlatego myślę, że nie udałoby się nam odbudować relacji. On nadal ma problemy z alkoholem, czasem dzwoni do nas pijany, ale wtedy nawet nie wchodzę z nim w dyskusję - mówi zasmucony Michał.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nikt nie zwrócił na to uwagi. Przyjaciółka Marty Kaczyńskiej zamieszana w największa aferę tego roku
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Świąteczne wiadomości o Marcie Kaczyńskiej podburzyły wielu Polaków. Zwrócili uwagę na jeden, bardzo ważny szczegół
  4. Najsmutniejsze święta w rodzinie Królikowskich. Żona aktora nie przestaje walczyć, ostatnie pół roku było dla niej koszmarem
  5. Świąteczna tragedia. Mama patrzyła, jak umierają jej małe dzieci i mąż

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News