Pilny alarm polskiej policji w Polsacie. Nie żyje 9 osób, 129 rannych

Pilny alarm polskiej policji w Polsacie. Nie żyje 9 osób, 129 rannych Źródło: pikio.pl

Polsat właśnie podał informacje o pilnym alarmie, który wystosowany został przez polską policję. Jak się okazuje, życie straciło już 9 osób, a 129 zostało rannych i to zaledwie w ciągu jednego dnia, sytuacja więc jest wyjątkowo poważna.

Polsat informuje o tragicznych wypadkach, których w ostatnich dniach na polskich drogach było naprawdę wstrząsająco wiele. Właśnie rozpoczęły się wakacje, przez co funkcjonariusze policji muszą nieustannie czuwać nad sytuacją na drodze, co nie jest łatwym zadaniem. Zadecydowano o wprowadzeniu pilnego alarmu, który kierowany jest do wszystkich użytkowników ruchu drogowego.  

Polsat informuje o ostatnich wypadkach. Policja robi, co może  

Dzięki informacjom, jakie przekazał Polsat, możemy dowiedzieć się, że zaledwie wczoraj zatrzymano 222 kierowców, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu, a jakby tego było mało, na drogach zginęło aż 9 osób, a 129 zostało rannych w wypadkach. Każdego roku, w okresie letnim, nad bezpieczeństwem na polskich drogach czuwa ponad 4 tysiące polskich funkcjonariuszy policji, jednak wszystko wskazuje na to, że wciąż jest to za mało. Mimo wielu publikowanych statystyk ostrzegających, wciąż liczba incydentów niestety rośnie. Komenda Główna Policji, w ostatnim czasie wyraźnie podkreśliła, że korzystne do jazdy warunki pogodowe tylko sprzyjają licznym wypadkom na drogach. 

- Im lepiej w pogodzie, tym gorzej na drodze. Dobra pogoda i nawierzchnia błędnie sugeruje kierowcom możliwość jazdy z wyższą prędkością, podczas której niestety mamy mniej czasu na obserwację drogi (włącznie z jej poboczami i chodnikami) i tym samym na reakcję obronną - tłumaczą funkcjonariusze.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Alarm polskiej policji  

By nieco otworzyć kierowcom oczy, na to, co dzieje się na polskich drogach podczas wakacji, policja zadecydowała o utworzeniu specjalnej mapy, na której zaznaczone zostały te regiony, w której dochodzi do największej liczby kolizji. Czerwone punkty znalazły się w okolicach Mazowsza, Podlasia, Małopolski, Lubelskiego, Wielkopolski, Łódzkiego oraz Kujawsko-Pomorskiego.

W najbliższy piątek punkty mają jednak zmienić swoją barwę na czarną, w której pozostaną już do końca wakacji. Co więcej, by alarm w stronę kierowców przyniósł o wiele lepsze skutki, funkcjonariusze przygotowali wykaz miejsce, w których odbędą się kontrole autokarów, przewożących dzieci na wakacje. Policjanci sprawdzą nie tylko trzeźwość kierowców, ale także stan techniczny pojazdu, co często jest przyczyną nieszczęścia. Komenda Główna Policji prosi, by w okresie letnim zachować szczególną ostrożność na drogach.  

twitter/polska_policja/

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Mama Dominiki Gwit zdumiewająco o jej wadze. Oczy wam wyjdą z orbit
  2. Syn Zenka Martyniuka ujawnia zdumiewającą prawdę o ojcu. Katolicy mu tego nie wybaczą?
  3. Przenigdy nie kupuj takiego pieczywa. Jest silnie niebezpieczne dla zdrowia
  4. Mamy zdjęcie celi mordercy Kristiny. Zdębiejecie, gdy się dowiecie jak wygląda jego życie za kratami

Źródło: polsatnews 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News