Polsat: Potworne podtopienia na wschodzie Polski. Ewakuowano kilkanaście osób, to dopiero początek

Polsat: Potworne podtopienia na wschodzie Polski. Ewakuowano kilkanaście osób, to dopiero początek Źródło: youtube.com/ Brzeziny bez cenzury

Polsat podał przerażające informacje. Na wschodzie Polski nawałnica doprowadziła do fali podtopień, które uszkodziły mienie, a także zmusiły do ewakuacji kolejne osoby. Prognozy na nadchodzące dni nie zapowiadają poprawy, a wręcz przeciwnie - będzie tylko gorzej. To, co wydarzyło się z nocy z 19 na 20 czerwca jest dopiero preludium przed prawdziwą falą niebezpiecznego żywiołu.

Polsat z samego rana zrelacjonował to, co działo się we wschodniej Polsce. Na obszarze Lubelszczyzny doszło do masowych podtopień, burz i zalań mienia, a część mieszkańców obszaru musiała być natychmiastowo ewakuowana z zagrożonego obszaru. Te drastyczne sceny mogą się niebawem powtórzyć. Prognozy pogody są wyjątkowo nielitościwe dla wschodniej części kraju.

Polsat informuje: Lubelszczyzna znalazła się pod wodą

O tym, jak wielkich zniszczeń dokonał żywioł i jak wiele mienia znalazło się pod wodą, najlepiej relacjonują sami strażacy, dla których wczorajsza noc mogła być jedną z najbardziej pracowitych w całej historii służby. Wszyscy pracujący na miejscu zdarzeń przedstawiciele służb zgodnie przyznali, że województwo lubelskie było świadkiem wyjątkowo dramatycznych chwil

- Sytuacja się poprawia z minuty na minutę. Strażacy wypompowują wodę z piwnic, domostw, posesji. Na miejscu pracuje ok. 120 strażaków. Spływająca woda gromadziła się na terenie tych trzech miejscowości, rozlewała się na gospodarstwa, zwłaszcza te położone najbliżej rzeki. W różnym stopniu podtopionych zostało w sumie około 100 budynków, w tych trzech miejscowościach. Tymczasowo trzeba było ewakuować 18 osób, które wrócą do domów, jak już będzie zupełnie bezpiecznie- powiedział rzecznik prasowy Lubelskiego Komendanta PSP Tomasz Stachyra

O wielkich kłopotach poinformował także wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, który relacjonował na swoim Twitterze przebieg burzy we wsi Wierzchowiska.

- Szczególnie obfite opady miały miejsce ok. godz. 15:30 nad wsiami Wierzchowiska I i II w gm. Modliborzyce. Zostało zalanych kilka zabudowań. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jadę na miejsce zorientować się jak można pomóc - napisał na Twitterze polityk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sytuacja daleka od poprawy

Co gorsza, opis Tomasza Stachyry z lubelskiej straży pożarnej jest czymś, co może się powtórzyć w ciągu najbliższych kilku dni.

Strażacy, jak też meteorolodzy apelują o przestrzeganie wszelakich instrukcji, które powinny pojawić się w ciągu nadchodzących dni. Nie da się ukryć, że przed mieszkańcami Lubelszczyzny i całej Polski wschodniej pojawiło się wielkie ryzyko.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczny początek wakacji, znowu brak wyobraźni? Rodzina miała poważny wypadek, 2 osoby nie żyją, reszta walczy w szpitalu
  2. Po występie Ani Karwan w Opolu wybuchł skandal. Teraz artystka z mistrzowską swadą zripostowała nieprzyjaciółkę
  3. Oliwia Bieniuk pozuje do zdjęcia w odważnym stroju. Uwagę wszystkich przykuwa jeden szczegół
  4. Niepowtarzalna klasa najbardziej niedocenionego aktora "Kiepskich". Niesamowity wyczyn
  5. Na ciele martwej 14-latki znaleziono aż 50 różnych obrażeń. Makabrycznego morderstwa dokonali jej znajomi

Źródło: Polsat News

Następny artykuł