Pilne informacje Polsatu! Trwa walka z czasem, polskie służby robią wszystko żeby ich uratować

Pilne informacje Polsatu! Trwa walka z czasem, polskie służby robią wszystko żeby ich uratować Źródło: Screen/ YouTube/ Marcin Zielliński

Polsat informuje o przebiegu akcji ratunkowej, która właśnie trwa w Tatrach. Życie ludzi jest zagrożone, liczy się każda minuta. Ratownicy walczą z czasem.

Polsat informuje o akcji ratunkowej, która trwa właśnie w Tatrach. Na miejscu wypadku pracuje blisko trzydzieści osób, a każda minuta jest cenna, ponieważ zagrożone jest ludzkie życie. Sprawa jest bardzo poważna, czego nawet nie ukrywa naczelnik TOPR.

Polsat relacjonuje akcję w Tatrach. Każda minuta jest cenna

Ratownicy TOPR i grupa ratowników z grupy specjalistycznej ratownictwa wysokościowego z krakowskiej straży pożarnej, rozpoczęli w niedzielę rano akcję ratowniczą w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach. Polsat poinformował, że w jaskini utknęło dwóch grotołazów. Sprawa jest bardzo poważna, ponieważ przebywają oni pod ziemią już około trzy doby. 

- Ryzyko głębokiej hipotermii jest bardzo duże. Obawiamy się co najmniej o ich stan zdrowia, a nie ukrywamy, że obawiamy się też o ich życie - przyznał na konferencji naczelnik TOPR prasowej Jan Krzysztof.

Obecnie w akcji bierze udział 27 ratowników oraz jeden zawiadamiający o zdarzeniu grotołaz. Z poszukiwanymi nie ma kontaktu.

Szeroko zakrojona akcja ratunkowa

Ratownicy skupiają się teraz na poszerzaniu korytarzy tak, by zmieściły się tam też inne osoby biorące udział w akcji. Akcja taka, z udziałem skomplikowanych działań pirotechnicznych, może zająć kilka dni. Jednak jest to teraz najlepszy sposób na dotarcie do zaginionych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak donosi Polsat, służby ratownicze zostały powiadomione o wypadku grotołazów w sobotę wieczorem. O pomoc poprosili towarzysze zaginionych, którym udało się wydostać z jaskini. Na początek na miejscu pojawiło się dziewięciu ratowników, lecz szybko stało się jasne, że do akcji potrzebny jest bardziej zaawansowany sprzęt i więcej ludzi.

- Trzeba przetransportować duże ilości sprzętu i ludzi. W jaskini nie ma możliwości łączności na długich dystansach - trzeba komunikować się na krótkich dystansach. Do tego należy rozłożyć system telefoniczny, kabel, po którym porozumiewają się ratownicy - mówił jedna z osób biorących udział w akcji.

Dzisiaj grzeje: 1. Jackowski zapowiedział "chemiczną zagładę" Ziemi. Twierdzi, że jest tylko jeden sposób aby ją powstrzymać

2. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady

Jaskinia Wielka Śnieżna jest najdłuższą i najgłębszą tatrzańską jaskinią. Jej długość wynosi blisko 24 kilometry, ale nie wszystkie jej korytarze zostały dokładnie zbadane. Wstęp do niej mają tylko grotołazi o odpowiednich kwalifikacjach. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najbardziej TOKSYCZNE połączenia znaków zodiaku! Te pary NIGDY nie będą ze sobą szczęśliwe
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Ksiądz prawie zemdlał ze wstydu
  3. Tak wyglądało ostatnie pożegnanie Anny Przybylskiej z dziećmi. Mamy serca rozbite na kawałeczki
  4. Koszmarny wypadek na Mazurach. Nieoficjalne: Mąż Agnieszki Szulim ofiarą
  5. Do drzwi Agnieszki zapukała żona jej kochanka. Oniemiała, gdy usłyszała propozycję kobiety

Źródło: Polsat News

Następny artykuł