Zorganizowali jej spotkanie z martwą córką. W sieci pojawiło się nagranie, trudno powstrzymać łzy

Zorganizowali jej spotkanie z martwą córką. W sieci pojawiło się nagranie, trudno powstrzymać łzy Źródło: .

Jak donosi Polsat, matka spotkała się z córką. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dziewczynka nie żyje. W sieci pojawiło się zdumiewające nagranie.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Polsat miejsce miała rzecz niesamowita. 7 lat po śmierci córki matka mogła ją ponownie zobaczyć. Te pełne emocji, wzruszające chwile zostały uwiecznione na nagraniu.

"Wskrzeszenie" córki

Polsat w przekazanych informacjach, na swoim portalu PolsatNews opisał dramatyczną historię kobiety. Początkowo wszystko wskazywało, że córka nabawiła się przeziębienia. Nic nie zapowiadało, że choroba jest o wiele poważniejsza. Zwykłe przeziębienie okazało się niezwykle rzadką chorobą, był to zespół hemofagocytowy. Do błędnej diagnozy doszło ze względu na to, że pierwszymi symptomami jest gorączka i osłabienie.

Sam zespół hemofagocytowy jest nieuleczalny, jednak przy wczesnej diagnozie może zatrzymać rozwój choroby. Niestety w tym przypadku właściwa diagnoza okazała się zbyt późna. Serce kobiety pękło po tym jak jej córka zmarła miesiąc po pierwszych objawach choroby. Zgodnie z informacjami podanymi przez Polsat, na znak żałoby ozdobiła swoje ciało tatuażem z imieniem córki. Kobieta zaczęła również nosić naszyjnik zawierający sproszkowane kości dziewczynki.

7 lat od tych dramatycznych wydarzeń matka pogrążona w bólu miała spotkać się ponownie ze swoją córką. Z pomocą przyszła technologia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polsat wyjaśnia jak pokonano śmierć

Przygotowanie tego niezwykłego spotkania po latach zajęło osiem miesięcy. Można było to osiągnąć dzięki przeniesieniu dziewczynki do wirtualnego świata. W tym celu niezbędne było dokładne przeanalizowanie nagrań i zdjęć, na których znajdowała się córka. Dzięki temu udało się odwzorować jej ruchy i mimikę. Za sam wzór sylwetki posłużyła starsza siostra martwej dziewczynki. 

Po miesiącach intensywnej pracy udało się doprowadzić do ponownego spotkania matki i córki. Narzędziami, które to umożliwiły były gogle VR i specjalne rękawice haptyczne, które imitowały dotyk. Podczas tego spotkania kobieta zalewała się łzami. Córka wielokrotnie mówiła jej, że za nią tęskni i pytała swoją matkę gdzie była przez te wszystkie lata. - Może to prawdziwy raj. Bardzo krótko spotkałam się z Nayeon, która wołała do mnie z uśmiechem. To był krótki, ale bardzo szczęśliwy czas. Myślę, że to było marzenie, które chciała przeżyć -powiedziała matka dziewczynki.

Ponowne spotkanie matki i córki wzbudziło wiele kontrowersji. Polsat postanowił w tej sprawie zapytać się o zdanie psychologa społecznego - Na pewno będzie coraz więcej pomysłów na odwzorowywanie zmarłych postaci, czy to w VR, czy w postaci hologramów. Jest to ryzykowne, ponieważ konfrontacja ze śmiercią jest nieuniknionym elementem życia - przyznał dr Konrad Maj.

Dzisiaj grzeje: 1. Rozwód rozrywa rodzinę królewską, jest oficjalne potwierdzenie. Królowa jest wściekła

2. W autobusie było mnóstwo dzieci, trwa akcja ratunkowa. Zatrważające wiadomości z zachodniej Polski

Dodał również, że tego typu eksperymenty mogą nieść ze sobą szereg konsekwencji, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Nadmienia, że tego typu spotkania mogą przyczynić się do pogłębienia traum związanych z utratą bliskich. Dla nielicznych może być to skuteczny sposób na pogodzenie się ze śmiercią ukochanych osób. Przestrzega jednak, że tego typu relacja z wirtualnym odwzorowaniem zmarłej osoby nie może być stała, z uwagi na potencjalną szkodliwość.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl oszukuje wszystkich Polaków? W sklepach trwa ukrywana przed nami skandaliczna praktyka
  2. Emerytura stażowa coraz bardziej realna. Tysiące Polaków skończy pracować w wieku 53 lat
  3. Syn został sam na sam ze szczeniakiem. Ojciec zabrał pieska do weterynarza i poznał najgorszą możliwą prawdę
  4. Poszła do spowiedzi, z kościoła wybiegła z płaczem. Ksiądz powiedział jej takie rzeczy, że ręce opadają
  5. A jednak będzie rozwód! Rodzina królewska wstrząśnięta decyzją wnuka Elżbiety II

Źródło: PolsatNews / Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News