Prawie 70 lat oglądaliśmy go na ekranach. Z samego rana Polsat poinformował o śmierci legendarnego aktora

Prawie 70 lat oglądaliśmy go na ekranach. Z samego rana Polsat poinformował o śmierci legendarnego aktora Źródło: .

Polsat z samego rana przekazał smutne informacje o śmierci jednego ze znanych aktorów. Legendę kina można było oglądać w kilkudziesięciu filmach przez prawie 70 lat - tyle trwała jego kariera na ekranie.

Polsat swoją informacją zasmucił największych sympatyków kina. Mimo, że aktor już od 7 lat nie przyjmował żadnych propozycji zawodowych i nie zagrał w żadnym filmie, to produkcje z jego udziałem stały się już kultowe.

Polsat: nie żyje gwiazda "Facetów w czerni"

Stacja poinformowała o śmierci jednej z gwiazd "Facetów w czerni" - nie żyje Rip Torn. Zmarł wczoraj, we wtorek, 9 lipca w swoim domu w Lakeville, w stanie Connecticut, mając 88 lat. Wiadomość o jego śmierci przekazał do mediów agent Torna, Rick Miramontez. Nie podano jednak przyczyny zgonu, ale wiadomo, że Torn w ostatnich chwilach życia miał przy sobie żonę Amy Wright oraz córki Katie Torn i Angelicę Page.

Większość osób kojarzy go jako aktora z "Facetów w czerni", gdzie wcielił się w postać agenta Zeda. W pierwszej z części zagrał na tyle dobrze, że od razu zaproponowano mu udział w kolejnych produkcjach. Z kolei w 2006 roku zagrał kolejną charakterystyczną rolę - odegrał postać Ludwika XV w "Marii Antoninie".

Prawie 70 lat spędził na planach filmowych. Pod koniec życia jego reputacja mocno ucierpiała

W latach 1992-1998 grał w telewizyjnym widowisku "The Larry Sanders Show" jako Arthur. Dzięki tej produkcji stał się laureatem nagrody Emmy. Mało kto wie, że Torn był również nominowany do Oscara w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy dzięki filmowi "Cross Creek" z 1983 roku, w którym grał postać Marsha Turnera.

Jego kariera zaczęła się od filmu "Time Limit" z 1957 roku. Wcielił się w postać jeńca wojennego i tak zostało jeszcze przez długi czas - reżyserzy chętnie widzieli go w rolach dramatycznych i tragicznych, dopiero z czasem zyskał jako aktor gatunku komedii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W 2010 roku stało się jednak coś niespodziewanego, co rzutowało na początek końca jego kariery. Aktor został aresztowany za nocny włam do banku w stanie Connecticut. Był odpowiednio uzbrojony, ponieważ policjanci znaleźli przy nim pistolet z naładowanym magazynkiem. Wcześniej aktor był zatrzymywany kilkakrotnie za jazdę pod wpływem alkoholu.

Fot. flickr.com/Alan Light

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Chylińska tym razem przeszła samą siebie. Pospadacie z krzeseł na ten widok. Fani do teraz nie mogą dojść do siebie!
  2. Ujawniono prawdę o tożsamości Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie! Nikt o tym wcześniej nie wiedział
  3. Przed śmiercią Kotulanki nastąpił tragiczny zwrot akcji, o którym się nie mówiło. To jeden większych koszmarów ostatnich lat
  4. Koszmar z dzieciństwa który Agata Duda "będzie miała przed oczami do końca życia". Przy rodzinnym stole słychać było tylko płacz
  5. Bardzo smutne wiadomości. Nie żyje Piotr Napierała
  6. Niewiarygodne. Oto co znalazło się na grobie Kory, przechodniom opadają szczęki na sam widok
  7. Pola Raksa urodziła się podczas II wojny światowej. To jak wygląda dziś, wprawia w osłupienie

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News