Bardzo niepokojące słowa, jest źle. Widzowie Polsatu usłyszeli wszystko na żywo

Bardzo niepokojące słowa, jest źle. Widzowie Polsatu usłyszeli wszystko na żywo Źródło: Screen Polsat News "Gość Wydarzeń"

Widzowie Polsat News mogli poczuć się zaniepokojeni po rozmowie z jednym ze specjalistów, który został zaproszony do studia programu "Gość Wydarzeń". Nie miał dobrych wiadomości, poruszył bardzo ważne tematy, których każdy musi być świadomy.

Do studia Polsat News został zaproszony specjalista w swojej dziedzinie. Dzięki temu widzowie usłyszeli gorzką prawdę, padły ostre słowa. Była mowa o braku odpowiedzialności i zachowaniach wśród Polaków.

"Nie wykazujemy się zbyt dużą odpowiedzialnością"

Profesor Andrzej Fal, kierownik Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych w szpitalu MSWiA w Warszawie oraz dyrektor Instytutu Nauk Medycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego został zaproszony na rozmowę do "Gościa Wydarzeń". Tematem rozmowy był koronawirus oraz sytuacja epidemiologiczna w kraju. Niestety, wprost powiedział, że nie ma teraz dużych szans na zminimalizowanie problemów związanych z COVID-19.

- Problemy z wirusem pewnie będą coraz większe. [...] Nie wykazujemy się zbyt dużą odpowiedzialnością. Jeżeli mamy chorobę, na która lek jest niedostępny, prewencja pierwotna, unikanie zupełne i szczepienia są niedostępne, to pozostaje nasz rozsądek czyli stosowanie maseczek, dezynfekcja, zachowywanie dystansu społecznego. Nikt za nas tego nie zrobi - mówił prof. Andrzej Fal w "Gościu Wydarzeń".

Widzowie Polsat News poznali prawdę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak przyznaje profesor, Polska dość łagodnie przeszła przez "pierwszy rzut" koronawirusa. Niestety, zachorowań przybywa, jednak na tle innych krajów europejskich nadal mamy mniej dziennych przyrostów jak np. w Hiszpanii, Niemczech czy Rumunii. Prof. Andrzej Fal zaznacza, że wszyscy powinni być świadomi niebezpieczeństwa i muszą stosować do obostrzeń. Strach przed chorobą powoli mija i wiele osób bagatelizuje ryzyko zachorowania.

Dzisiaj grzeje: 1. Nadszedł komunikat z Kancelarii Premiera. Bezwzględnie dotyczy wszystkich Polaków
2. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
3. Spektakularna wpadka w TVP na żywo. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

Profesor stwierdził, że nienoszenie maseczek jest niepoważne. Jedynym wyjściem jest rzeczywiście kontrolowanie i wystawianie mandatów. Niepokojące jest też to, że tak naprawdę nadal mało wiadomo o koronawirusie.

- Choroba nawet u ludzi młodych, u tych, u których przebiegała w miarę bezobjawowo, niestety okazuje się, że pozostawia skutki. To bardzo istotne skutki dotyczące serca. To są trwałe, progresywne zmiany w mięśniu sercowym, to są zmiany w miąższu płuc, środmiąższowe, które w dłuższej perspektywie mogą prowadzić nawet do przewlekłej niewydolności oddechowej u młodych ludzi. Taką dosyć dużą grupę ludzi obserwujemy u nas w szpitalu - tłumaczył prof. Andrzej Fal.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Do mediów właśnie trafiła dramatyczna informacja. Jego śmierci nikt nie mógł przewidzieć, rodzina jest załamana
  2. Kasia Cichopek pokazała zdjęcie z plaży w prześwitującym kostiumie. Przesada?
  3. Potwierdza się pesymistyczny scenariusz. Lepiej się przygotować, kilka najbliższych dni będzie bardzo ciężkich
  4. Mamy potwierdzenie, ksiądz zakażony koronawirusem. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy
  5. Niebezpieczny wypadek na żywo w "Pytanie na śniadanie" TVP. Mogło źle się skończyć

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News