Dostałeś podobną wiadomość? Nie klikaj pod żadnym pozorem, możesz stracić wszystkie pieniądze

Dostałeś podobną wiadomość? Nie klikaj pod żadnym pozorem, możesz stracić wszystkie pieniądze Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polsat przedstawił wiadomość, która jeży włosy na głowie. Okazuje się, że odbierając wiadomość o konkretnej treści możemy narazić się nie utratę pieniędzy. Taki właśnie los spotkał mieszkańca Oświęcimia, który w momencie stracił wszystkie swoje oszczędności.

Polsat przedstawił właśnie pilny apel o ostrożność w związku z plagą oszustw, która nabiera coraz większego tempa. Policja ostrzega, że oszuści wykorzystują nowe metody, aby dosłownie wyzerować nasze konta. Najnowsza z nich polega na wysłaniu do ofiary wiadomości o konkretnej treści.

Polsat ostrzega. Nie otwieraj wiadomości o tej treści

Mężczyzna mieszkający w Oświęcimiu nie spodziewał się, że w kilka minut spotka go tak wielka tragedia. Stracił bowiem wszystkie pieniądze, które w tamtym momencie posiadał na swoim koncie bankowym. Wszystko zaczęło się od, z pozoru niewinnej, wiadomości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Witamy. Twoja przesyłka została wysłana do obowiązkowej dezynfekcji. Prosimy o podjęcie natychmiastowych kroków na [LINKO DO STRONY] – brzmiała wiadomość, którą otrzymał 20-latek.

Mężczyzna kliknął w linki, gdzie został poinformowany o wymaganej opłacie za dezynfekcje w kwocie 50 groszy. Kolejne kroki prowadziły go do fałszywych domen przypominających do złudzenia systemy płatności. Oszustowi udało się pozyskać dwa kody weryfikujące przelewy przez SMS, dzięki czemu zlecił przelewy na swoje konta. Kiedy 20-latek zalogował się do prawdziwej aplikacji swojego banku, po jego pieniądzach nie było już śladu. W kilka chwil stracił 6000 złotych.

Dzisiaj grzeje: 1. Po debacie widzowie TVP usłyszeli, co Duda powiedział prosto do mikrofonu. Niestety się nie przesłyszeli
2. RMF: Od poniedziałku nie nastąpi luzowanie obostrzeń. Ustalono nową datę otwarcia restauracji

Policjanci z małopolskiej policji apelują o rozwagę. Aby uchronić się przed oszustwem, powinniśmy przede wszystkim weryfikować podobne wiadomości wprost u firmy kurierskiej, od której oczekujemy przesyłki. Należy również z odpowiednią starannością sprawdzać SMS-y, jakie otrzymujemy od banku, szczególnie jeśli dotyczą weryfikacji przelewu. Zawsze powinna znajdować się w nich odpowiednia kwota oraz numer rachunku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Często pocisz się w nocy? Uważaj, ponieważ może być to objawem niebezpiecznych chorób
  2. Prokuratura podjęła ostateczną decyzję w sprawie śmierci Dawida Kosteckiego
  3. Kotlet inny niż wszystkie, schabowe i mielone nie mają szans. Prosty przepis na wyjątkowe danie, palce lizać
  4. Dostałeś podobną wiadomość? Nie klikaj pod żadnym pozorem, możesz stracić wszystkie pieniądze
  5. Zrobiła w internecie jedną rzecz, zaraz potem straciła dziecko. Teraz ostrzega innych rodziców
  6. Najlepszy tatar z receptury Gessler. Gwiazda nalicza ukrytą opłatę, nie zamawiaj, zrób sam bajecznie prostym sposobem

źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News