Niesamowite. Wiadomo już, gdzie znajdzie się grób Kornela Morawieckiego

Niesamowite. Wiadomo już, gdzie znajdzie się grób Kornela Morawieckiego Źródło: WikiMedia Commons/Konrad Wereszczyński

Polsat przekazuje informacje dotyczące pogrzebu marszałka seniora, Kornela Morawieckiego. W uroczystości, która ma odbyć się dzisiaj o godzinie 15:00, wezmą udział premier Mateusz Morawiecki z rodziną oraz najwyżsi urzędnicy państwowi.

Polsat informuje o szczegółach dotyczących pogrzebu marszałka seniora, ojca obecnego premiera - Kornela Morawieckiego. Zgodnie z tym, co podała stacja telewizyjna, w sobotę o godzinie 12:00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego ma odbyć się msza, a trzy godziny później, o godzinie 15:00, zaplanowano ceremonię pogrzebową.

Polsat informuje, gdzie ma zostać pochowany Kornel Morawiecki

Kornel Morawiecki, fizyk z wykształcenia i polityk z powołania, zaangażowany był w działalność antykomunistyczną w PRL-u. W poprzednich latach kandydował na prezydenta Polski. Zmarł w poniedziałek 30 września w wieku 78 lat z powody powikłań po raku trzustki. Leczenie przechodził w szpitalu MSWiA w Warszawie. Chociaż rodzina utrzymuje, że jest zadowolona z procesu leczenia i nie ma nic do zarzucenia lekarzom, ówczesny dyrektor szpitala został zwolniony w dniu śmierci marszałka seniora. Następny ma zostać wyłoniony w trybie konkursowym.

Jako urzędnik państwowy najwyższej rangi Kornel Morawiecki ma spocząć na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Jego pogrzeb będzie wielką uroczystością, w której udział wezmą najważniejsi przedstawiciele rządu, w tym obecny prezydent, Andrzej Duda. Transmisja uroczystości będzie dostępna na stacji Polsat News.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W piątek w Sejmie wystawiona została trumna z ciałem marszałka seniora. Żałobnicy mieli okazję wziąć udział w uroczystym pochodzie, który przeszedł od pomnika Armii Krajowej pod Sejmem na ulicę Długą, po drodze mijając Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Pochód zakończył się o 20:30. Do północy w Katedrze Polowej Wojska Polskiego trwało czuwanie przy trumnie zmarłego.

Najważniejsi urzędnicy państwowi wpisali się do księgi kondolencyjnej

W Sejmie wyłożona została też księga kondolencyjna, do której mieli okazję wpisać się najbliżsi krewni oraz współpracownicy zmarłego. Pogrzeb Kornela Morawieckiego ma charakter państwowy.

Dzisiaj grzeje: 1. Ksiądz wysyłał obrzydliwe SMSy ministrantom. Ale było coś gorszego, co złamie wam serce
2. Straszne doniesienia z polskiej miejscowości. Fragmenty aut porozrzucało na długości 200 metrów

W ramach ceremonii hołd zmarłemu oddali premier Mateusz Morawiecki z rodziną, marszałkowie Sejmu i Senatu: Elżbieta Witek i Stanisław Karczewski, szef KPRM Michał Dworczyk, prezes PiS Jarosław Kaczyński, ministrowie rządu, prezes TK Julia Przyłębska oraz szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska. Poza przedstawicielami rządu w czuwaniu wzięli udział również przedstawiciele różnych grup zawodowych, w tym górników.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Majątek Lewandowskiej robi wrażenie. W rok zarobiła astronomiczną sumę
  2. Córka wróciła do domu z płaczem. Dostała skandaliczną uwagę od nauczycielki, matka prawie zemdlała
  3. Nie żyje gwiazda kultowego serialu emitowanego na TVP. Przegrała walkę z rakiem
  4. Michał Szpak odwrócił fotel i nie mógł uwierzyć własnym oczom. Na scenie „The Voice of Poland” zaśpiewała bliska mu osoba
  5. Dzisiaj rocznica śmierci Anny Przybylskiej. Wygląd jej grobu po 5 latach przyprawia o dreszcze
      

źródło: polsat news

Następny artykuł