Polsat rozmawiał z Dworczykiem
Pikio.pl
Irmina Jach - 4 Grudnia 2020

Szef KPRM potwierdził, wszystko zacznie się już 15 grudnia. Wielka akcja w całej Polsce

Polsat wyemitował program "Gość Wydarzeń", którego gościem był szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk. Przedstawiciel rządu zabrał głos na temat systemu szczepień. Zapowiedział, że od 15 grudnia będzie prowadzona kampania profrekwencyjna i informacyjna.

Polsat zapytał Michała Dworczyka o to, jakie działania zamierza podjąć rząd w sprawie masowych szczepień na koronawirusa i co on sam myśli na temat prewencji epidemicznej. Ekspert nie pozostawił żadnych wątpliwości.

Mamy potwierdzenie, już 7 grudnia ruszy wielka blokada. Dwa dni później będzie jeszcze gorzejMamy potwierdzenie, już 7 grudnia ruszy wielka blokada. Dwa dni później będzie jeszcze gorzejCzytaj dalej

Polsat rozmawiał z Michałem Dworczykiem o szczepionkach

- Od 15 grudnia będziemy prowadzić kampanię profrekwencyjną i informacyjną dlatego, że trzeba uczciwie przekazać wszystkie informacje na temat szczepionki i systemu szczepień. Jest dużo osób, które mają wątpliwości, to też trzeba zrozumieć, ponieważ to jest nowa szczepionka - zapowiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zobacz także: Urodziła się z "wilczą sierścią". Teraz jej zdjęcia są słynne w całym internecie

Michał Dworczyk oznajmił, że rozpoczął się nabór punktów, w których będą wykonywane szczepienia. Będzie to możliwe między innymi w przychodniach POZ, szpitalach oraz prywatnych placówkach świadczących usługi medyczne.

We wtorek 15 grudnia na specjalnej stronie internetowej zostanie opublikowana pełna lista miejsc. Szef KPRM, zapytany o pomysł marszałka Senatu, Tomasza Grodzkiego, zaznaczył, że nie przewiduje się przeprowadzania szczepień w aptekach.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Niejeden może się konkretnie zdziwić. Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Agnieszka ChylińskaNiejeden może się konkretnie zdziwić. Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Agnieszka ChylińskaCzytaj dalej

Do skorzystania ze szczepionki na koronawirusa konieczna będzie kwalifikacja lekarska. Sama usługa będzie z kolei wykonywana przez pielęgniarki, ratowników medycznych i innych pracowników sektora medycznego.

Zobacz także: Mąż zostawił ją po tragicznym wypadku. Zrobiła rzecz, po której zaczął żałować

Michał Dworczyk zaznaczył, że proces rozpocznie się po zbadaniu szczepionki i zaakceptowaniu jej przez "stosowane instytucje europejskie". Obecnie nie wiadomo, czy osoby, które zdecydują się na szczepienie, będą musiały stosować się do obostrzeń sanitarnych.

- Dyskutujemy nad tym. W poniedziałek przedstawimy projekt Narodowej Strategii Szczepień, która będzie konsultowana w kolejnych dniach i tam znajdują się rozwiązania, które również przewidują pewne benefity dla osób, które już się zaszczepią - mówił przedstawiciel rządu.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Michał Dworczyk odmówił rozmowy na temat szczegółów. Zapowiedział, że dokładne informacje zostaną przedstawione przez Mateusza Morawieckiego, kiedy jego zespół zakończy konsultacje. Istnieje jednak możliwość, że osoby, które się zaszczepią, "nie będą podlegały pewnym reżimom związanym z pandemią".

- Nie jest to forma przymusu, tylko odpowiedzialności za pandemię i za społeczeństwo. Jeśli jest gwarancja tego, że osoba nie przenosi wirusa, to wtedy można taką osobę z pewnych ograniczeń zwolnić - zakończył.

Zobacz także w naszych serwisach:

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News