Przez egzotycznego intruza służby musiały zamknąć bramy cmentarza. Mieszkańcy Szczecina przecierali oczy

Przez egzotycznego intruza służby musiały zamknąć bramy cmentarza. Mieszkańcy Szczecina przecierali oczy Źródło: Wikimedia Commons/Mateusz War

Polsat poinformował o nietypowej sytuacji na szczecińskim cmentarzu. Służba była zmuszona zamknąć na jakiś czas wrota do nekropolii. Okoliczni mieszkańcy nie dowierzali własnym oczom.

Polsat podał informacje o kuriozalnej sytuacji w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Na teren cmentarza wkroczył intruz o bardzo egzotycznym pochodzeniu. Pracownicy nekropolii musieli zamknąć bramy na jakiś czas, żeby służby zdołały go złapać. 

Polsat informuje o zadziwiającej sytuacji w Szczecinie

Na teren Cmentarza Zachodniego przy ulicy Bronowickiej w Szczecinie w środę koło godziny 11 wbiegł struś. Sytuacja była niemałym zaskoczeniem dla odwiedzających cmentarz. Nielot napił się wody, po czym uciekł z terenu w stronę torów kolejowych. Po jakimś czasie znów wrócił na teren nekropolii, ale tym razem straż cmentarna była przygotowana i od razu zamknęła bramy po pojawieniu się ptaka. Pracownicy obawiali się, że zwierzę może wpaść pod auto.

Okazało się, że służby poszukiwały egzotycznego zwierzęcia już od jakiegoś czasu. Kilka dni temu zauważono je w Policach, co niewątpliwie wprawiło w osłupienie mieszkańców miasta. Ponadto policja otrzymała wcześniej zgłoszenie, że struś biegł nocą wzdłuż drogi krajowej numer 10 w Skarbimierzycach.

- Musiał przemieścić się przez cały Szczecin i pobiec na cmentarz - poinformował Andrzej Kus z szczecińskiego Zakładu Usług Komunalnych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Schwytanie strusia nie było łatwą sprawą, mimo że znalazł się w potrzasku na terenie cmentarza. Te egzotyczne ptaki potrafią biec z prędkością 50 km/h, a w pełnym sprincie nawet i 70 km/h. W końcu wezwano do pomocy łowczego. Udało mu się złapać zwierzę, a następnie przekazano je do fundacji "Dzika Ostoja".

Obecnie trwają poszukiwania właściciela zwierzęcia. Skontaktowano się z lokalnymi hodowlami strusi, ale żadna nie potwierdziła zginięcia ptaka. Andrzej Kus podejrzewa, że nielot mógł przybiec zza niemieckiej granicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. NIE ŻYJE znana aktorka, miała 47 lat. Osierociła troje małych dzieci
  2. Żony Braci Golec to prawdziwe góralskie piękności. Nie uwierzycie, jak wyglądają ukochane słynnych braci
  3. Córka Katarzyny Dowbor jest tak piękna, że wygląda jak anioł, który zstąpił na ziemię!
  4. Bachleda-Curuś to już przeszłość. Gortat przyłapany ze zjawiskową blondynką, co za petarda!
  5. O skandalu w Rossmannie mówi już cała Polska. Zdruzgotane dzieci wróciły do domu z płaczem, rodzice w szoku
  6. Letnia stylizacja Dominiki Gwit powala na kolana. Oczy wam wyjdą z orbit (Zdjęcia)
  7. Oglądacie na własną odpowiedzialność. Siostra Godlewska nagrała hymn USA, teraz Polacy mogą zapomnieć o wizach

Źródło: Polsat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News