Polsat: Tragedia podczas pokazu fajerwerek. Jedna osoba zginęła w wyjątkowo paskudny sposób

Polsat: Tragedia podczas pokazu fajerwerek. Jedna osoba zginęła w wyjątkowo paskudny sposób Źródło: ipla.tv

Polsat przekazał informacje o tragicznych wydarzeniach. W trakcie pokazu pirotechnicznego doszło do nieprzewidzianego dramatu, który zabił jedną osobę, a trzy ranił. Wszystkiemu winna była wadliwa raca, która przyniosła śmierć w wyjątkowo paskudny sposób.

Polsat poinformował o tragicznych wydarzeniach. W stolicy Białorusi - Mińsku, doszło do niespodziewanego zamieszania w trakcie święta niepodległości. Białorusini, którzy obchodzą swoje wyzwolenie spod wpływów ZSRR 3 lipca świętowali cały wczorajszy dzień, a pokaz fajerwerków w stolicy miał być zwieńczeniem całych obchodów. Niestety, ale tradycyjne pokazy w tym roku skończyły się tragicznie. A wszystko przez omyłkowe odpalenie wadliwej racy, która zabiła jednego z mieszkańców stolicy naszych wschodnich sąsiadów.

Polsat informuje o tragedii w trakcie pokazu fajerwerków. Jedna osoba nie żyje, trzy są ranne

Do opisywanych wydarzeń doszło około północy. Pokaz fajerwerków z okazji odzyskania niepodległości jest od 28 lat nieodzownym elementem świętowania odejścia Białorusi ze struktur ZSRR. Jak co roku w centrum Mińska zgromadziło się mnóstwo Białorusinów z całego kraju. W trakcie tegorocznego bardzo hucznego pokazu doszło jednak do wielkiej tragedii. Jeden z mieszkańców miasta zmarł w wyjątkowo paskudny sposób - został rozerwany przez uszkodzoną petardę, która wybuchła tuż nad ziemią, zamiast wzbić się w powietrze.

- Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w środę wieczorem w trakcie pokazu fajerwerków z okazji Dnia Niepodległości - poinformowały w nocy ze środy na czwartek białoruskie media.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tragedia odbija się echem w całej Białorusi

Zamieszanie, które powstało na mińskim rynku po wybuchu fajerwerków, spotkało się z natychmiastową reakcją służb. Swoje stanowisko w sprawie zabrał także resort obrony, który przedstawił swoją relację ze zdarzeń, a także zapowiedział, że będzie się starał wyjaśnić wszelkie okoliczności tragedii. Wstępne dochodzenie wykazało, że wybuch był tak potężny, że kilka bloków umiejscowionych obok miejsca eksplozji straciło szyby w oknach.

- Komisja ministerstwa obrony wspólnie z komitetem śledczym prowadzi dochodzenie w sprawie przyczyn ranienia obywateli w czasie pokazu fajerwerków w Mińsku - napisał w nocy oświadczeniu resort obrony.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. NIE ŻYJE znana aktorka, miała 47 lat. Osierociła troje małych dzieci
  2. Żony Braci Golec to prawdziwe góralskie piękności. Nie uwierzycie, jak wyglądają ukochane słynnych braci
  3. Jest oficjalne oświadczenie prawników ws. informacji o rozwodzie Kate i Williama
  4. Mąż dowiedział się, że żona go zdradza. Poniżył kobietę w najgorszy możliwy sposób
  5. Były mąż Kaczyńskiej po latach ujawnia kulisy identyfikacji ciała Marii Kaczyńskiej. Porażające
  6. Anja Rubik przyszła na imprezę Vogue z całkiem nagimi piersiami. Tak, CAŁKIEM nagimi

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News