Polsat zdruzgotał TVP! Wszystko przez "M jak Miłość"

Polsat zdruzgotał TVP! Wszystko przez "M jak Miłość" Źródło: Flickr - DrabikPany

Polsat zanotował w ostatnim miesiącu świetny wynik. Okazało się, że popularna stacja zdecydowanie przebiła nawet wynik TVP. Być może widzowie mają już dość "M jak Miłość", która dalej jest uważane za największy hit stacji.

Polsat nie może w ostatnim czasie narzekać na problemy związane ze zbyt niską oglądalnością. Okazuje się, że czerwiec był wyjątkowo korzystnym miesiącem dla stacji, której właścicielem jest Zygmunt Solorz-Żak. Telewizja znanego biznesmena cieszy się obecnie wielką popularnością wśród widzów, odnotowując rekordowe wyniki oglądalności. Tak dobrze nie było od dawna, choć mało kto przewidywał, że uda się w taki sposób wykorzystać gorszy okres konkurencji.

W osiągnięciu wysokiej oglądalności telewizji Polsat nie przeszkodziły nawet starania władz innych stacji, które za wszelką cenę starały się sprawić, by widzowie zwrócili swoją uwagę na ich programy. Nawet emisja nowego odcinka serialu M jak Miłość nie sprawiła, że TVP może cieszyć się obecnie pierwszym miejscem na liście najchętniej oglądanych stacji telewizyjnych w naszym kraju. To pierwsza taka sytuacja od dłuższego czasu.

Polsat święci kolejne sukcesy

Ujawniono wysokość wpływów poszczególnych stacji telewizyjnych na łączny wynik oglądalności w tym miesiącu. Okazało się, że świetnie radzi sobie Polsat, który z drugiego miejsca w rankingu awansował na pierwsze. Średni dobowy udział kanałów stacji w kwestii oglądalności wynosił w czerwcu średnio 9,79%. Dla władz stacji mającej swoją siedzibę przy ulicy Ostrobramskiej z pewnością jest to wielki sukces.

Drugie miejsce zajęło TVP 1, które nie mogło liczyć na sukces nawet pomimo posiadania trzech asów w rękawie. Pierwszym jest emisja nowych odcinków serialu "M jak Miłość", drugim mecz Polska - Izrael, a trzecim spotkanie Polaków z Macedonią Północną. Każde z tych wydarzeń przyciągnęło przed ekrany miliony widzów, jednak okazało się, że ostatecznie nie pozwoliło na zajęcie pierwszego miejsca w rankingu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polsat wyprzedził pozostałe stacje

Co ciekawe, na liście najchętniej oglądanych programów miesiąca aż osiem pierwszych miejsc przypadło Telewizji Polskiej. Trzy pierwsze to jeden z odcinków serialu "M jak Miłość" i dwa mecze reprezentacji Polski. Bardzo możliwe, że Polacy nie chcą już śledzić losów serialowych rodzin, a propozycje konkurencji są dla niech o wiele ciekawsze.

Pomimo tego niewątpliwego sukcesu nie udało się osiągnąć sukcesu w postaci zapewnienia sobie pierwszego miejsca. TVP i TVN z pewnością będą liczyć na osiągnięcie lepszego rezultatu w lipcu. Na pierwszy raport przyjdzie nam jednak sporo poczekać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Aleksandry Kwaśniewskiej! Po latach zdradziła bolesną tajemnicę o swoim ojcu i aborcji
  2. Anna Komorowska w dniu ślubu z Bronisławem wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono ich zdjęcie ślubne. Nie poznacie prezydenta! 
  3. Wiadomo z jakiego powodu Beata Tyszkiewicz NAPRAWDĘ odeszła z Tańca z Gwiazdami. Strasznie smutne
  4. Witold Pyrkosz umarł w wyjątkowo bolesny sposób. Aż przykro czytać
  5. Kim jest matka Agnieszki Chylińskiej? Totalnie inna postać niż córka
  6. Wielki smutek. Tak wygląda grób Darii Trafankowskiej
     

Źródło: Wirtualne Media

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News