Minister zdrowia powiedział, co czeka Polaków po Wielkanocy. Wielu będzie załamanych

Minister zdrowia powiedział, co czeka Polaków po Wielkanocy. Wielu będzie załamanych Źródło: youtube.com TVP Info

Polsat przekazał porażające informacje, jakie wypłynęły z ust ministra. Teraz nie ma już żadnych wątpliwości, wiadomo, co czeka Polaków po Wielkanocy.

Stacja Polsat przekazała rodakom nieprawdopodobne doniesienia, o których informował ostatnio sam minister zdrowia. Wielu zachodziło w głowę najpierw, jak będą wyglądały tegoroczne święta wielkanocne, a gdy ich bieg stał się wręcz przesądzony zaczęło pojawiać się coraz więcej spekulacji, czy tuż po nich sytuacja wywołana epidemią unormuje się, a Polacy będą mogli wrócić do normalności. Teraz nie ma już żadnych złudzeń. 

Polsat w porażających doniesieniach. Minister powiedział, co czeka Polaków po Wielkanocy 

Choć walka z koronawirusem trwa nieprzerwanie od kilku tygodni na horyzoncie wciąż nie widać jej końca. Sytuacja coraz bardziej martwi Polaków tym bardziej, że z dnia na dzień coraz bardziej pogłębia się kryzys gospodarczy. Gdy zadecydowano o zamknięciu lokali usługowych i rozrywkowych, wstrzymaniu lotów i wprowadzeniu wielu obostrzeń niemal pewne było, że przedsiębiorcy mają się czego obawiać. Nad losem niektórych firm zawisł wielki znak zapytania, a co gorsza, są i takie, które już były zmuszone zakończyć swoją działalność. 

Gdy poinformowano o wydłużeniu zamknięcia szkół oraz lokali usługowych do Wielkanocy dla wszystkich stało się jasne, że wciąż jesteśmy dalecy od powrotu do normalności. W programie "Gość Wydarzeń" minister zdrowia Łukasz Szumowski został zapytany przez Bogdana Rymanowskiego, czy istnieje możliwość, by po świętach rząd "poluzował" obostrzenia, co w dużym stopniu odciążyło by gospodarkę i służbę zdrowia. Niestety, Szumowski, cytowany przez Polsat News, nie przekazał najlepszych informacji. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Stoimy naprawdę na brzytwie. To taniec na brzytwie. Jeżeli państwo się zapadnie, nie będzie miało pieniędzy na leczenie onkologiczne, hematologiczne, pediatryczne, to umrze przez to więcej osób, niż na koronawirusa. Z drugiej strony nie możemy pozwolić sobie na całkowite uwolnienie tych rygorów, bo będziemy mieli armagedon i trudne decyzje zrzucone na barki medyków: kogo ratować, a kogo nie - mówił. 

Dodał, że po Wielkanocny zostaną podjęte pierwsze kroki w kierunku "normalności", jednak będą one stopniowe i bardzo ostrożne, by nie doprowadziły do zalania Polski falą zarażeń koronawirusem. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat: wojsko i policja wychodzi na ulice. Rozpoczyna się specjalna akcja w związku z koronawirusem

2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

- Musimy działać w taki sposób, by z jednej strony odmrażać gospodarkę, bo to kwestia życia lub śmierci wielu osób. Nie mówię tutaj tylko o finansach, ale również o medycznych aspektach tej decyzji. Z drugiej strony nie możemy pozwolić, by ta krzywa wzrostu zakażeń koronawirusem wzrosła w taki sposób jak w Hiszpanii, czy Włoszech - dodał. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o chorobie tarczycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące
  3. Papużka starała się zdenerwować wielkiego kota. Reakcja zwierzaka odbiera mowę, wszystko się nagrało
  4. Już ponad 4 tysiące zakażonych w Polsce i prawie 100 ofiar. Ministerstwo przekazuje bardzo smutne wiadomości
  5. Pilny alarm sanepidu do mieszkańców mazowieckiego. Autobusem popularnej linii jechał zakażony, poszukiwani pasażerowie
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

Źródło: polsat news

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News