Zginęły już 4 osoby, a to dopiero początek. Przerażające statystyki akcji "Znicz", policja podaje pierwsze dane

Zginęły już 4 osoby, a to dopiero początek. Przerażające statystyki akcji "Znicz", policja podaje pierwsze dane Źródło: .

Polsat podał pierwsze statystyki z policyjnej akcji "Znicz". Mundurowi w większej liczbie niż na co dzień wyszli na ulice, by łapać nietrzeźwych kierowców i dbać o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu.

Polsat poinformował, powołując się na policyjne dane, że na polskich drogach śmierć poniosły już 4 osoby. Dzień Wszystkich Świętych jeszcze na dobre się nie rozpoczął, dlatego mundurowi przygotowani są na jeszcze większą ilość wypadków. Statystyki są przerażające.

Polsat: niepokojące statystyki pierwszego dnia akcji "Znicz"

Podczas pierwszego dnia akcji "Znicz" 2019 na polskich drogach odnotowano aż 75 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 92 zostały ranne. Funkcjonariuszom udało się też zatrzymać 150 kierowców pod wpływem alkoholu. Należy pamiętać, że policyjna akcja zaczęła się nad ranem 31 października. Dziś bilans wypadków może być jeszcze wyższy - Polacy tłumnie wyjechali na ulice, by dotrzeć do grobów krewnych. Nierzadko przemierzają setki kilometrów, by postawić znicz w rodzinnych miejscach pamięci.

Akcja "Znicz" potrwa do niedzieli, 2 listopada. Na drogach swoją czujnością i pomocą służy 5 tysięcy policjantów, którzy nie będą sami. Są wspierani m.in. przez Żandarmerię Wojskową i mundurowych innych specjalności. Policjanci skupią się głównie na tym, co będzie działo się wokół cmentarzy i na drogach dojazdowych do nich. Tym samym nie tylko kierowcy mogą dostać mandat, ale też pieszy, którzy w nieoświetlonych miejscach często poruszają się bez żadnych odblasków. Mogą przez to stracić życie i spowodować wypadek.

W zeszłym roku doszło do 425 wypadków. Na drogach zginęło 57 osób

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podinspektor Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji poinformował, że tegorocznym priorytetem policji będzie przede wszystkim upłynnianie ruchu.

- Drugim naszym zadaniem będzie reagowanie w szczególności na tych, którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego, czyli na te najbardziej agresywne wykroczenia - kontynuował Radosław Kobryś. Dodał, że policjanci będą też zwracać szczególną uwagę na wyposażenie auta, odpowiednie przewożenie pasażerów i stan techniczny pojazdu.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana 53-letnia aktorka pokazała o 20 lat młodszego partnera. To prawdziwy przystojniak
2. Kiedy strażacy odkopali 9-letnią dziewczynkę, już nie żyła. Ale to, co znaleźli pod jej ciałem, ścisnęło ich za gardło

W zeszłym roku podczas akcji "Znicz" policja odnotowała aż 425 wypadków, w których zginęło 57 osób, a 528 zostało rannych. Kierujących pod wpływem alkoholu również nie brakowało - zatrzymano 1299 nietrzeźwych kierowców, którzy zostali odpowiednio i przede wszystkim surowo ukarani.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masowo wycofują popularny bulion ze sprzedaży. Kawałki SZKŁA wykryte w daniu
  2. Gdy panna młoda weszła do kościoła goście zaniemówili. Nawet ksiądz był zniesmaczony tym, co zobaczył
  3. Kamila poczuła ból w lewej nodze. Gdyby nie szybka reakcja, już by nie żyła
  4. Podczas programu na żywo poznała okrutną prawdę, która zmieniła jej życie. Cudem uniknęła śmierci
  5. Jedna wiadomość wywróciła jego życie do góry nogami. 23-latek został tatą, a kilka dni później dziadkiem

Źródło: Polsat News

Następny artykuł