Uratował tonące w morzu dzieci. Chwilę później porwała go fala wsteczna, materiał Polsatu rozrywa serce

Uratował tonące w morzu dzieci. Chwilę później porwała go fala wsteczna, materiał Polsatu rozrywa serce Źródło: .

Polsat podaje informacje, które nie tylko przyprawiają wszystkich Polaków o dumę, ale i o gęsią skórkę. O czynie godnym najprawdziwszego bohatera mówi cała Polska. Jak możemy się dowiedzieć, policjant uratował dzieci, jednak sam znalazł się w potwornych tarapatach.

Polsat właśnie poinformował o wstrząsającej sytuacji, która miała miejsce nad polskim morzem. Jeden z gorących, letnich dni przysporzył plażowiczom wiele stresu i zmartwień, a małe dzieci mogły stracić życie, gdyby nie szybka reakcja policjanta. To, co stało się kilka chwil później, mogło doprowadzić do tragedii. 

Polsat informuje o prawdziwym bohaterze 

Polskie media rozpisują się dzisiaj na temat bohatera, który zaryzykował własne życie, by ocalić innych. Jak możemy się dowiedzieć, na jednej z plaż nad polskim morzem odpoczywał asp. Dąbrowski wraz z rodziną. Nagle dostrzegł w oddali troje dzieci oraz starszego mężczyznę, którzy ewidentnie nie potrafili sobie poradzić z dużymi falami. Do funkcjonariusza szybko dotarło, że osoby w wodzie topią się i wymagają natychmiastowej pomocy. Nie zastanawiając się ani chwili, ruszył w ich stronę, a swoją żonę poprosił, by wezwała pomoc. 

- Chwyciłam dzieci, biegłam, krzyczałam: ratunku, pomocy, topią się. Ludzie nie reagowali kompletnie, nikt. Wołałam do ratowników, krzyczałam, skakałam, biegłam. W tym czasie podbiegli ratownicy - relacjonuje w rozmowie z Polsat News żona policjanta. 

Mężczyźnie szybko udało się przechwycić tonące dzieci, w czym pomógł mu ratownik oraz inny, przejęty całą sytuacją plażowicz. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Chciał udzielić pomocy. Sam omal nie zginął 

Jak wynika z informacji podawanych przez małżeństwo, które udzielało pomocy poszkodowanym, policjant chciał ocalić jeszcze starszego mężczyznę - dziadka dzieci, jednak po chwili fala zwrotna uniemożliwiła mu podjęcie jakichkolwiek czynności. Asp. Dąbrowski nie był wstanie poradzić sobie z żywiołem, a fala zabierała go coraz bardziej w głąb morza.

Sytuacja była naprawdę dramatyczna i mimo zaciętej walki oraz chęci ocalenia starszego mężczyzny, policjant nie był wstanie go utrzymać i sam ostatkami sił wydostał się na brzeg. Ratownicy pospieszyli na pomoc starcowi i już kilka minut później ułożyli go bezpiecznie na piasku. Jak możemy się dowiedzieć, nikt nie poniósł poważniejszych obrażeń, co potwierdzili ratownicy medyczni, którzy zostali wezwani na miejsce. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Syn słynnej piosenkarki popełnił samobójstwo. Gwiazda była bita przez męża. Dopiero po roku wyjawiła całą prawdę
  2. Znana aktorka TVP w ZAAWANSOWANEJ ciąży! Ukrywała to przed wszystkimi. Ojcem jest znany aktor
  3. Nie oglądajcie tego przy jedzeniu. Matka gwiazdy TVN pokazała operację swojej w*giny, niestety widać wszystko
  4. Przed laty spytali Kasię Tusk o Martę Kaczyńską. Jej odpowiedź sprawi, że będziecie zbierać żuchwy z podłogi
  5. Król disco polo zmiażdżył Sławomira! Ujawnił całą brutalną prawdę o gwiazdorze
  6. PILNE: Koszmarna katastrofa lotnicza w Niemczech! Nie wiadomo, czy ktokolwiek przeżył

Źródło: polsatnews 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News