Burmistrz polskiego miasta zamknął się w trumnie. Wcześniej wypowiedział kilka bardzo ważnych słów

Burmistrz polskiego miasta zamknął się w trumnie. Wcześniej wypowiedział kilka bardzo ważnych słów Źródło: YouTube tugazetapl

Polsat nagłośnił wideo włodarzy jednego z polskich miast. Burmistrz zdecydował się w bardzo ostry oraz pomysłowy sposób skomentować decyzję władzy na temat nieprzesunięcia terminu wyborów prezydenckich.

Polsat przyjrzał się filmowi burmistrza, który pojawił się w serwisie YouTube. Samorządowiec z województwa łódzkiego zdecydował się pokazać w bardzo dobitny sposób co myśli na temat decyzji rządzących.

Polsat zaprosił polityka do programu

Polsat w swoim programie "Graffiti" gościł ostatnio szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka, który przed kamerami stwierdził, że niestety, ale termin wyborów to coś co jest bardzo sztywno wyznaczone przez konstytucję. Według niego, bez zmiany Konstytucji lub wprowadzenia stanu nadzwyczajnego, nie jest możliwe aby obejść precyzyjne zapisy zawarte w Konstytucji. Stwierdził dodatkowo, że nie można przekładać wyborów ze względu na to, że jest to czyjś "luźny pomysł". Wielu samorządowców, ale także zwykłych obywateli, oburzonych jest taką postawą rządzących. Sprzeciwy pojawiają się w całej Polsce, jednak burmistrz Wieruszowa w łódzkim postanowił pójść o krok dalej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Polityk leży w trumnie

Na nagraniu możemy zobaczyć Rafała Przybyła, który jest burmistrzem Wieruszowa i nie zgadza się na narażanie zdrowia i życia mieszkańców. Otwarcie przyznaje, że nie jest w stanie zapewnić im odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. W momencie kiedy leżąc w trumnie wygłasza swoje zdanie na ten temat, w tle można usłyszeć "Marsz żałobny" w wykonaniu Fryderyka Chopina. Nagranie aż ocieka ironią i uszczypliwymi komentarzami pokazanymi w groteskowym zwierciadle. Burmistrz podkreśla dobitnie, że żadne wrogie struktury nie będą mówić co jest dobre, a co złe, wbijając szpilkę rządzącym. W połączeniu z widokiem osoby leżącej w trumnie, obraz jest dość jednoznaczny.

Pada wiele ciężkich słów

- Drodzy wyborcy, torpedowanie ustalonego terminu wyborów, to także dla naszej małej gminy cios. Jako ta Polska w pigułce, jako ten lakmus papierek, stracilibyśmy wiele. Dołączamy więc - bez głupich i totalnych sprzeciwów - do ustalonego kalendarza wyborczego - mówi polityk.

Dzisiaj grzeje: 1. Zawieszą 13. emerytury i ograniczą 500+? Specjalny raport nie pozostawia złudzeń, wielu Polaków będzie wściekłych

2. Z ostatniej chwili: Będą kolejne zakazy przez epidemię. Dotyczą sklepów i pracy

Na nagraniu prezentuje dwie wersje trumny: prezydencką oraz grupową dla elektoratu. W tej drugiej ponoć znajduje się nieco miejsca na zaufanie do władzy. Burmistrz Wieruszowa zdecydował się jasno przekazać swoje stanowisko w sprawie, wciąż, zbliżających się wyborów prezydenckich.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszych
  2. Nie żyje legendarny działacz. Padł ofiarą epidemii, wielka strata dla futbolu
  3. Widzowie TVP martwią się o Tadeusza Sznuka. Smutne wieści obiegły media
  4. Łukasz Szumowski zdradził swoje wielkie plany. W ich realizacji przeszkodził mu koronawirus, żona musi poczekać
  5. Wszyscy mieli nadzieję, że to jeszcze nie koniec. Niestety, wielu Polaków w żałobie po nagłej śmierci byłego prezydenta miasta
  6. Wymieszaj jajka z twarogiem i jedz codziennie. Lepsze niż pieczywo, spojrzysz w lustro po 30 dniach i nie rozpoznasz siebie

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News