Położna poród
PxHere/Common
Mariusz Wiącek - 6 Maja 2019

Położna pokazała, jak naprawdę wygląda pełne rozwarcie w czasie porodu. To jest straszne

Położna nie ma łatwego zadania. Odpowiedzialność za to, że dziecko przyjdzie na świat zdrowe i żywe, jest niezwykle obciążająca. Niewiele osób tak dobrze, jak właśnie położne, zdaje sobie sprawę, jak tak naprawdę przebiega poród. Ta kobieta zdecydowała się wszystkim to pokazać.

Położna wykonuje bardzo trudną i odpowiedzialną pracę. Prowadzenie ciąży oraz udzielanie porad i wskazówek ciężarnym kobietom sprawia, że zawód ten cieszy się dużym uznaniem. Niewiele osób, łącznie z samymi matkami, tak dokładnie, jak położne, zdaje sobie sprawę z tego, jak dokładnie przebiega cały proces rodzenia dziecka.

Wiele matek bez zastanowienia twierdzi, że poród jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej niesamowitych rzeczy na świecie, które w dodatku są dane do poznania wyłącznie kobietom. Jednak zanim dziecko przyjdzie na świat, kobieta musi przyjść przez ogromne męki i obezwładniające fale ogromnego bólu, jaki się z nim wiąże. Niektórzy twierdzą nawet, powołując się na skalę bólu, że poród jest jedną z najbardziej bolesnych rzeczy, jaka może spotkać człowieka, zaraz po spaleniu żywcem. Większość osób tak naprawdę nie zdaje sobie sprawę, jak ten proces wygląda. Pewna położna postanowiła uświadomić w tej kwestii nieświadome społeczeństwo.

Krystyna Pawłowicz twitterHaniebne słowa Pawłowicz do dziecka, które zapozowało do zdjęcia z Biedroniem. "Dzieci takie jak ty już się nie będą rodziły"Czytaj dalej

Położna pokazała, jak wygląda rozwarcie. Wstrząsający widok

Osoby, które nie miały nigdy do czynienia z położnictwem - głównie mężczyźni - nie potrafią nawet sobie wyobrazić, jak to naprawdę wygląda, choć wszyscy znają teorię. Kobieta rodząca dziecko często musi trwać w jednej pozycji przez długi czas, a jej wysiłek dopiero po wielu godzinach zostaje ostatecznie nagrodzony.

Dziecko, próbując się wydostać na zewnątrz, przebywa kolejne odcinki kanałów rodnych. I właśnie wtedy, na ostatecznym etapie, gdy główka próbuje jako pierwsza pojawić się w świecie, kobietę narządy muszą zrobić mu miejsce. I właśnie ten proces nazywa się fachowo rozwarciem. Na opublikowanym przez portal "Popularne" zdjęciu widać przyrząd, nazywający się "szablonem rozwarcia". Służy on do mierzenia jego szerokości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

barbara kurdej-szatanRusin, Kurdej-Szatan, Gessler, Szelągowska. Ile zarabiają polskie gwiazdy?Czytaj dalej

Największy otwór ma średnicę 10 centymetrów i gdyby sobie wyobrazić proces rodzenia, wydaje się to gigantyczne. Nie tylko mężczyźni nie zdają sobie czasem sprawy, jak bardzo kobiece narządy muszą się rozszerzyć, aby pozwolić dziecku wyjść na zewnątrz.

Również wiele młodych kobiet często patrzy na to zdjęcie z niedowierzaniem. Nie ma na to niestety jednak innej opcji. Otwór musi być na tyle duży, by przeszła przez niego główka dziecka. W ten sposób ludzie rodzą się od tysięcy lat i nie ma nic bardziej naturalnego w całym świecie, niż właśnie poród. Widząc to pozostaje nam ogromna duma dla wszystkich matek.

Obrazy Pikio

(źródło: SCREEN / Popularne)

ZOBACZ TAKŻE

  1. Tragedia! Mąż polskiej aktorki ZGINĄŁ tragicznie na jej oczach. Wyskoczył z samolotu
  2. Adam Małysz wyprawi córce spektakularne wesele! Jego prezent przebije wszystkie prezenty na świecie! Będziecie w szoku!
  3. Tragiczne informacje dla fanów "Barw Szczęścia". Bohater brutalnie zamordowany
  4. Porażające informacje o porodzie Meghan Markle. Lekarze musieli podjąć trudną decyzję
  5. Nie żyje jeden z najsłynniejszych polskich aktorów. Pokochaliśmy go za kultowe filmy i serial na TVP, smutne informacje

świat według kiepskichBoczek z Kiepskich strasznie schudł przez paskudną chorobę. Metamorfozy, które wbijają w fotelCzytaj dalej

źródło: Popularne

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News