Polityk PO w okropnej rozpaczy. Cała Polska w żałobie, okropna śmierć
Mikołaj Pilecki - 30 Czerwca 2018

Polityk PO w okropnej rozpaczy. Cała Polska w żałobie, okropna śmierć

Były Senator z ramienia PO i urzędujący wiceprezydent Częstochowy przeżywa jedne z najcięższych chwil w życiu. Jego mama, olimpijka Irena Szewińska odeszła wczoraj w wieku 72 lat. Razem z politykiem lekkoatletkę opłakuje cała Polska.

Wczoraj (29 czerwca) około godziny 22:30 w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów na warszawskim Grochowie zmarła wybitna lekkoatletka i wielokrotna medalistka olimpijka Irena Szewińska. Sprinterka miała 72 lata. Od 2014 roku emerytowana sportsmenka walczyła z nowotworem, którego początkowo pokonała. Niestety choroba powróciła. Czteroletnie zmagania z rakiem zakończyły się jednak porażką. Śmierć trzykrotnej złotej medalistki olimpijskiej była prawdziwym zaskoczeniem, zwłaszcza że jej ostatni pobyt w szpitalu nie był nagłośniony. Mąż Szewińskiej Janusz Szewiński przyznaje również, że nic nie wskazywało na to, by jedna z najwybitniejszych lekkoatletek wszech czasów miała umrzeć. Jej samopoczucie do końca było doskonałe, aktywnie działała w PKOL i brała udział w spotkaniach.

Irena Szewińska nie żyje. "Odeszła moja kochana Mama"

O śmierci legendy bieżni poinformował również jej syn, Andrzej Szewiński, wielokrotny mistrz Polski w siatkówce i senator VII i VIII kadencji z ramienia PO. Od 2015 roku dawny atakujący AZS Częstochowa i klubów zagranicznych sprawuje zaszczytną funkcję wiceprezydenta Częstochowy. Mierzący 198 centymetrów wzrostu Szewiński karierę rozpoczął w warszawskim MKS MDK. Uczestniczył w mistrzostwach Europy i świata juniorów. Wielokrotnie także reprezentował Polskę jako senior. Swój ostatni mecz w biało-czerwonych barwach rozegrał w 1993 roku. Wraz z politykiem Irenę Szewińska opłakuje cała Polska. Wiceprezes PKOL była osobą niezwykle pogodną i aktywną. Syn pary lekkoatletów udostępnił także na Facebookowym profilu swoją fotografię z dzieciństwa, na której widnieje z mamą. Całość opisał słowami: "Odeszła moja kochana Mama". Żal po śmierci największej polskiej sprinterki wyraził m.in. prezydent Andrzej Duda. - Odeszła Pani Irena Szewińska - Pierwsza Dama polskiego sportu i Dama Orderu Orła Białego. Zdobywczyni 7 medali olimpijskich, wielokrotna rekordzistka świata. Wielka strata i wielki żal. Szanowna Pani Ireno, dziękujemy! Na zawsze pozostanie Pani w naszej wdzięcznej pamięci! - napisała głowa państwa na swoim Twitterze.Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjnyChcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Reprezentacja to nic. FIFA właśnie upokorzyła Polskę DUŻO gorzej
  2. Syn największego gwiazdora disco polo skazany! Ujawniamy szokujące kulisy
  3. Ależ ich wyjaśnił! Jednym zdaniem Tusk podsumował PiS w piekielnie ostry sposób
<>eric_cantonaNajwiększe skandale na stadionach [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4547,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
eric_cantonaNajwiększe skandale na stadionach [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
<>skolimowskakamila14 gwiazd sportu, które odeszły zbyt wcześnie [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4546,"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
skolimowskakamila14 gwiazd sportu, które odeszły zbyt wcześnie [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
źródło: Facebook.pl/Andrzej Szewiński