Polityczna niechęć do przewodniczącego Rady Europy i byłego premiera Polski Donalda Tuska ze strony polityków obecnie rządzącej formacji nie jest ani niczym nowym, ani zadziwiającym. Niemałe zaskoczenie dlatego może wywołać polityk Prawa i Sprawiedliwości, który wychwala Donalda Tuska. 

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Kazimierz Ujazdowski, postanowił wyraźnie sprzeciwić się panującej w jego formacji opinii o Donaldzie Tusku i w rozmowie z mediami zaczął wychwalać byłego premiera Polski. Jak przekonuje polityk PiS, przewodniczący Rady Europy zasługuje na poparcie podczas reelekcji, ponieważ wniósł do europejskiej polityki wiele dobrego.

 – Donald Tusk wniósł do polityki europejskiej ton realizmu w dziedzinie imigracji, ochrony granic zewnętrznych. Potrafi dokonać syntezy między wrażliwością Europy Zachodniej i Środkowej. Nie ma silnych argumentów przeciwko Donaldowi Tuskowi. Ta kandydatura powinna być podtrzymana  – przekonuje Ujazdowski.

Jak przekonywał dalej, obecny przewodniczący Rady Europy dobrze wypełnia swoja funkcję i „polski rząd nie może podkruszać pozycji polskiego przedstawiciela na tak wysokim stanowisku w instytucjach unijnych, w sytuacji, w której w ogóle nie wchodzi w rachubę zmiana jego kandydatury na inną”.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: tvn 24

...

Zobacz również